Zápletka s tříbodovou příchutí, Karviná-Hradec Králové 4:2

30.04.2017 | redakce

Zápletka s tříbodovou příchutí, Karviná-Hradec Králové 4:2 Karvinští zase ví, jak chutná vítězná radost – po pěti ligových zápasech konečně brali tři body. V zajímavém utkání plném zvratů nakonec zvítězili dvoubrankovým rozdílem a s dvaatřiceti body se jim patřičně lépe dýchá!

26.kolo, neděle 30.4.2017
MFK Karviná - FC Hradec Králové  4:2  (2:1)
Branky: 22. Dressler, 25. Budínský, 67. Kalabiška, 89. Wágner – 38. Mudra, 55. Martan
ŽK: Jovanović - Jirsák, Mudra, Janoušek
Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Boček
MFK Karviná: Laštůvka – Moravec, Košťál (79. Weber), Hošek, Eismann – Budínský, Janečka (57. Jovanović) – Dressler, Panák, Kalabiška (90. Holík) – Wágner.
FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Martan, Jirsák (75. Pázler), M. Černý (81. Žondra), Janoušek, Trubač (72. Vlkanova) – P. Černý.
Počet diváků: 3913

Do extrémně důležitého zápasu s Hradcem Králové poslal trenér Jozef Weber na pravou stranu zálohy poprvé od začátku po uzdravení Patrika Dresslera, což se za pár minut ukázalo jako skvělý tah. Místo v základu tak nezbylo na Libora Holíka, který nastoupil minule v Teplicích. Před samotným začátkem ještě došlo k focení u banneru s nápisem DíkyTáto a poté celý stadion minutou ticha uctil památku zesnulého Františka Rajtorala.

Po pomalejším rozjezdu a nervozitě na obou stranách se začaly dít věci. Nejprve se Trubač vyhnul ofsajdové pasti a utíkal sám na Jana Laštůvku, ale o kousek minul. Jak je fotbal někdy krutý, se Hradec přesvědčil vzápětí. Patrik Dressler z pravé strany nejspíš centroval, ale míč nakonec zaplul přesně do sítě za Radima Ottmara.

To však nebylo vše, protože ve 25. minutě už to bylo o dva góly. Výstavní učebnicovou střelou se prezentoval Lukáš Budínský, jehož bomba sice orazítkovala břevno, ale míč se vzápětí odrazil od hradeckého gólmana za brankovou čáru a stadion explodoval nadšením podruhé během necelých čtyř minut.

A veselo mohlo být ještě víc. Po rohovém kopu a vracení míče do nebezpečného prostoru hlavičkoval těsně vedle Tomáš Wágner. Ve 38. minutě byla zápletka na světě – Mudra si krásně naběhl za obranu na křížný pas, který přetavil ve snížení. Následně to z dálky zkusil hezky Budínský, ale zařízení „o chlup“ netrefil.

Oba trenéři během přestávky do sestav nesáhli a pokračovalo se dál, i když ne na dlouho. Aktivněji každopádně vstoupili do druhé části Votroci. Závar před Laštůvkou karvinská obrana ve 49. minutě odvrátila, ovšem o šest minut později už nikoliv. Dlouhý nákop za obranu zužitkoval zblízka na zadní tyč Martan a vyrovnal. Vzápětí musel kouč Weber sáhnout do sestavy, z hřiště odešel lehce zraněný Janečka.

V 66. minutě si Karviná vzala vedení zpět. Wágner sklepl před bránu trestný kop a Jan Kalabiška doklepl míč do brány. Ovšem ani tento gól hosty nepoložil. Nejblíže vyrovnání byl Hradec dvacet minut před koncem, kdy Milan Černý ovšem ani nadvakrát nepřekonal Laštůvku a Vlkanova naštěstí nedosáhl na odražený míč, který se nebezpečně kutálel kolem brankové čáry. Za dalších pět minut vyškrábla karvinská jednička i nebezpečnou hlavičku Janouška.

Definitivní podobu výsledku dal v předposlední minutě Tomáš Wágner po skvělé práci Jana Kalabišky a útočník, který v Karviné hostuje z Jablonce, se z metru do prázdné brány mýlit prostě nemohl. Po závěrečném hvizdu mohla propuknout velká a nefalšovaná radost. Záchrana v nejvyšší soutěži je takřka jistá!!

Domácí trenér Jozef Weber: „I podruhé v sezóně to byla přestřelka, ale s jiným průběhem než na podzim. Začátek byl oboustranně nervózní, hosté byli fotbalovější a rychlejší v práci s míčem. Celému zápasu pomohl první šťastný gól. Hradec odehrál velice dobré utkání, na týmu oceňuji závěrečnou půlhodinu, kdy jsme zápas zvrátili na naši stranu a museli se vypořádat i s vynuceným dvojím střídáním.“

Hostující trenér Milan Frimmel: „Podali jsme velmi slušný výkon, ale po čtyřech inkasovaných gólech nemáme ani bod. Přitom jsme nezačali vůbec špatně, byli jsme aktivní a kluci hráli podle našich pokynů. Zápas se lámal kolem dvacáté minuty, kdy Dan Trubač neproměnil sólo a naopak domácí dvěma slepenými góly šli do vedení. Nezlomilo nás to, odměna se dostavila v podobě vyrovnání, ale třetí gól asi rozhodl. Na ten jsme už nezareagovali.“

• Sobotní výsledky st. žáků
před 2 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.