24. březen 2024

B: Další tři domácí body, góly padaly na Kovoně až v závěru!

Rezervní celek zdolal 2:1 Frýdlant nad Ostravicí a uzmul důležité tři body, které při zaváhání dvou pronásledovatelů znamená v čele tabulky dvoubodový náskok. Trefy vítězů? Matyáš Molitorisz a Kahuan Vinicius.
1. BFK Frýdlant n. Ostravicí
Ulihanets - Trček, Bielan, Kauan Carneiro, Antovski (89. Zedníček) - Ayaosi, Motyčka - Ojora (89. Zdunek), Brzóska (60. Jurga), Byrtus (46. Molitorisz) - Vinicius (89. Vodilka).
Prepsl - Mikulenka, Blahuta, Literák - Svatonský (62. Soukup), Holec, Šafner, Hajnoš - Varadi (76. Papík), Kedroň - Teplý.
Branky: 77. Molitorisz, 85. Vinicus - 90. Teplý
ŽK: Byrtus, Ojora - Mikulenka, Svatonský, Blahuta, Šafner
Rozhodčí: Mayer

První poločas nenabídl ani na jedné straně pořádnou šanci. Hosté poctivě bránili a domácí tým se nemohl do soupeřovy obrany dostat. Karvinští měli několik náznaků, kdy se dostali do pokutového území z jedné nebo druhé strany, ale předfinální fáze nebyla stoprocentní.

Velká šance přišla po chybě hostující obrany, která se nedomluvila s gólmanem Prepslem a po „malé domů“ měl domácí celek možnost zahrávání nepřímého kopu. Zakončující Pawel Brzóska vsadil na razanci a míč skončil vysoko nad bránou. Druhá půle se nesla v podobném duchu, ale nakonec začaly padat i góly – v poslední čtvrthodině hned tři! První gól mohl padnout už v 54. minutě po odraženém míči – jenže Ayaosi v ideální pozici na středu hranice šestnáctky nezamířil přesně!

Třináct minut před koncem už byli domácí přesní. Trček vybojoval míč po nepřesném autovém vhazování hostů a po rychlém přiťuknutí od Ayaosiho, Ojory a Viniciuse se míč dostal až k nabíhajícímu Matyáši Molitoriszovi, který zakončil chladnokrevně!

Po rychlé brejkové akci zvýšil v 85. minutě Vinicius už na 2:0 a zdálo se být hotovo! V závěru však hosté zazlobili. Nejprve se skvělým zákrokem ukázal domácí brankář Ulihanets, když s námahou vyrazil hlavičku po centru z levé strany. Čisté konto ale neudržel, protože ve druhé minutě nastavení upravil skóre do konečné podoby Jakub Teplý, který využil chybu stoperů a umístěnou střelou podél padajícího karvinského gólmana skóroval.

Po další minutě už sudí Mayer utkání ukončil – domácí zapsali druhou domácí jarní výhru a v tomto ohledu jsou zatím stoprocentní.

Trenér Ľubomír Luhový: „Připravovali jsme se na kompaktního soupeře, který bude pokrývat prostory a znepříjemňoval nám hru dobrým defenzivním blokem. V první půli jsme byli málo aktivní směrem do ofenzivy, proto jsme se těžko dostávali za obranu Frýdlantu. Ve druhém poločase se to zlepšilo, kluci byli trpěliví, nepanikařili a výsledkem toho byly dva pěkné góly po hezkých situacích. Mrzí mě ale inkasovaný gól v samotném závěru.“