Mlade talenty

Fotbalisté Karviné zahájili zimní přípravu

3.1.2018 | Redakce
 

Fotbalisté Karviné zahájili zimní přípravu Třítýdenní volno je minulostí, hráči MFK Karviná museli zpět do práce. První tréninkový den je přivítalo chladné počasí a především nový šéf realizačního týmu - hlavní trenér Josef Mucha.

 

Zatím bez Martina Berkovce a Erica Ramireze, ovšem s navrátilci z hostování Pavlem Dreksou, Petrem Galuškou a mladým Patrikem Pavelkou zahájil zimní přípravu pod novým hlavním trenérem třináctý tým podzimní části HET ligy. Trenér Josef Mucha přivítal ve středu v kabině celkem 25 fotbalistů včetně tří brankářů. Hráči na zkoušku se budou k týmu připojovat v dalších dnech.

Jako první dorazil přesně v osm hodin kapitán Pavel Eismann, ostatní hráči se trousili postupně, ovšem před půl desátou už byli v kabině všichni. Následovalo první vážení v novém roce pod vedením kondičního kouče Aleše Buzka a krátce po desáté hodině vyběhl celý tým k prvnímu tréninku na umělce Sportovního centra Kovona.


Během rozběhání a protažení poskytl kouč Mucha zástupcům médií první rozhovor v nové roli, následovalo pár cvičení a na závěr se hrál fotbal – po půl dvanácté bylo po prvním tréninku. Odpoledne od půl třetí se šlo běhat do lesoparku Dubina. Čtvrtek, pátek a pondělí bude patřit převážně zátěžovým testům na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. 

Do přípravy kromě už zmíněných Berkovce s Ramirezem nezasáhli ještě Jan Vondra a David Lischka. „Oba se vrátili do svých kmenových klubů, skončilo jim u nás hostování. Martin Berkovec se připojí z rodinných důvodů v řádech několika příštích dnů, Eric Ramirez by neměl chybět už ve čtvrtek,“ objasnil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk s tím, že do 31. ledna pokračuje hostování brankáři Patriku Le Giangovi, s kterým vedení klubu jedná o podmínkách smlouvy. 

Kádr MFK Karviná na startu zimní přípravy

Brankáři: Martin Berkovec (připojí se příští týden), Patrik Le Giang, Martin Pastornický a Jiří Ciupa

Obránci: Pavel Eismann, Pavel Košťál, Jan Hošek, Pavel Dreksa, Bojan Letić, Benjamin Čolić

Záložníci: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Jan Kalabiška, Jan Šisler, Marek Janečka, Peter Štepanovský, Filip Panák, Erik Puchel, Ondřej Lingr, Vojtěch Smrž, Lukáš Duda, Tomáš Weber, Petr Galuška a Patrik Pavelka  

Útočníci: Tomáš Wágner, Eric Ramirez (připojí se ve čtvrtek) a Daniel Řapek  

První změny v kádru

Příchody
Pavel Dreksa (návrat z hostování v Něftči Baku)
Petr Galuška (návrat z hostování v FK Viktoria Žižkov)
Patrik Pavelka (návrat z hostování v MFK Vítkovice)

Odchody
Jan Vondra (konec hostování z AC Sparta Praha)
David Lischka (konec hostování z FK Jablonec)

• Výsledky mládeže (so+ne)
před 2 dny - U19-Odra Wodzislaw 3:5, U17-Dubnica 3:2, U16-Dubnica ?, Dubnica-U15 0:8, U14-Dabrowa Górnicza 3:3, Dubnica-U13 1:5.

• Juniorka v sobotu nehraje
před 2 dny - Druhý zimní přípravný duel juniorky proti Lokomotivě Petrovice se ruší - mělo se hrát v sobotu v Orlové.

• Víkendové zápasy mládeže
před 3 dny - V sobotu hostí od 14 hodin tým U19 polskou Odru Wodzislaw (Kovona UT), dopoledne od 11 hodin na Jäklu pak čtrnáctka polský celek Dabrowa Górnicza. V neděli dorostenci U17 a U16 přivítají na Kovoně slovenskou Dubnici (10 a 12 hodin). Týmy U15 a U13 cestují v sobotu k zápasům do Dubnice.

• U21: V Orlové s Lok. Petrovice
18.1. - V sobotu od 15 hodin odehraje juniorka svůj druhý přípravný zápas. Na umělé trávě v Orlové změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

• Sestřih výhry nad Třincem
17.1. - Ve středu Karvinští zdolali druholigový Třinec 1:0. Na vybrané okamžiky utkání se podívejte v sestřihu ZDE.

• Juniorku čeká první zápas
16.1. - Ve středu 17. ledna od 18 hodin rozehraje juniorka svůj první duel v rámci zimní přípravy. Pod umělým osvětlením na umělce SC Kovona přivítají svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana druhý tým krajského přeboru - SK Dětmarovice.

• Sestřih remízy s Górnikem
15.1. - Na klubovém youtube kanále najdete sestřih sobotního zápasu, který skončil 2:2 - video ZDE.

• U19: remíza a porážka s muži
14.1. - Ligoví dorostenci mají za sebou kondiční soustředění v Dolní Lomné, během kterého odehráli dvě utkání proti mužským týmům z nižších soutěží. Nejprve prohráli s Krásnem nad Kysucou 1:2 (Hejda) a následně remizovali s Českým Těšínem 1:1 (Seriš).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.