Mlade talenty

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku

14.2.2018 | redakce
 

Ligoví dorostenci ladili formu na Slovensku V minulém týdnu zvládli dorostenci U19 tři duely na Slovensku a navštívili také juniorskou Ligu mistrů mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam.

 

Ideální podmínky pro herní i taktickou přípravu a samozřejmě regeneraci našli hráči a realizační tým v Nitře, kde trénovali a odkud vyjížděli k zápasům. Ty byly celkem tři – proti Nitře U21, Zlatým Moravcím U19 a Dunajské Stredě U19. Konečná bilance zní jedno vítězství a dvě porážky. „Celé soustředění jsme ladili k vrcholu v podobě posledního utkání proti Dunajské Stredě. Protočili jsme všechny hráče, cestovali jsme ve složení 18+2,“ vyprávěl trenér Marcel Frajt.

Zápasy dorostencům ukázaly nedostatky před jarní části především v defenzivní činnosti, ale i spoustu dobrých věcí směrem do ofenzivy. „Bohužel nás trochu trápila koncovka, vypracovali jsme si plno šancí,“ přiznal hlavní trenér U19.

Tým se musel obejít bez reprezentanta Jana Holzera a v průběhu soustředění ulehli tři hráči s chřipkou. „Proto si zbývající kluci zahráli dosyta, se sestavou jsme museli také trochu improvizovat, ale zvládlo se to,“ usmál se Frajt.

Celá výprava si nenechala ujít utkání juniorské Ligy mistrů (UEFA YOUTH LEAGUE) mezi Nitrou a Feyenoordem Rotterdam. „Utkání se hrálo ve Zlatých Moravcích, panovala skvělá atmosféra a hrál se výborný fotbal. Jsme rádi, že jsme takový zápas mohli vidět na vlastní oči. Pro nás všechny to byl velký zážitek,“ dodal Marcel Frajt s tím, že holandský tým vyhrál 3:2, když o svém vítězství znamenající postup do další fáze rozhodl v poslední minutě.

Za možnost vycestovat na důležitou část přípravy mimo Karvinou Marcel Frajt poděkoval vedení klubu a šéftrenérovi SCM Petru Gibalovi.

Souhrn přípravných utkání

FC Nitra U21 – MFK Karviná U19 3:2 (Paholík a Podbiol)
Zlaté Moravce U19 – MFK Karviná U19 1:2 (Vlachovský, Ratica)
Dunajská Streda U21 – MFK Karviná U19 3:1 (Ratica)

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
dnes - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
včera - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 2 dny - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
před 3 dny - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.

• Ve středu na žáky
15.5. - Vložená středeční kola mládežnických týmů slibují zajímavou podívanou. Starší žáci U15 a U14 hostí na Bažantnici od 16 a 17:45 hodin Prostějov, mladší žáci U13 a U12 od 17 hodin na Jäklu Přerov. Ligoví dorostenci hrají přes poledne v Plzni.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.