Mlade talenty

Sportovní den přilákal tři stovky dětí!

16.5.2018 | redakce, foto/Milan Haluška
 

Sportovní den přilákal tři stovky dětí! Povedený nedělní půlden plný zábavy a her prožily děti různého věku. Městský fotbalový klub Karviná pro ně ve spolupráci s partnery uspořádal Sportovní den. Akce se vydařila na podtrženou jedničku!

 

V rámci sportovního dne proběhl první letní turnaj ze série Ligy Malých Mistrů pro kategorie U7 a U8. Na Městský stadion v Karviné-Ráji se sjely týmy Bospor Bohumín, MFK Havířov, FK Těrlicko, MFK Vítkovice, FK Baník Albrechtice, TJ Dolní Datyně, MFK Frýdek-Místek, FK Fotbal Třinec, FK Dětmarovice a domácí MFK Karviná. „Všichni hráči i trenéři si velmi pochvalovali prostředí a celý turnaj na krásně připraveném ligovém trávníku. Malí fotbalisté si celý turnaj dosyta užili,“ prohlásil trenér přípravek Ondřej Hanzel.

Na prostranství před stadionem byl pro děti připravený bohatý program se soutěžemi. Na jedenácti stanovištích plnili malí návštěvníci různé úkoly, po jejich splnění přešli na hrací plochu, kde je čekaly závěrečné fotbalové disciplíny (slalom, běh a střelba na přesnost). Po jejich úspěšném splnění obdrželi pamětní list a upomínkové předměty.  


Přes tři stovky dětí mohly ochutnat vyhlášené karvinské Gofry, tyčinky Bertyčky, vydovádět se na skákacím hradu, prohlédnout si auta hasičů, městské policie a zdravotníků, vyzkoušet si chůzi v brýlích simulující opilost, u stánku zdravotnické služby byla možnost natrénovat si figuríně masáž srdce nebo si zatancovat s profíky. Nechyběl rovněž stánek partnera Nadace OKD, Hitrádia Orion či statutárního města Karviná. 

Dorazili také fotbalisté MFK Karviná ve složení Jan Kalabiška, Petr Galuška, Pavel Moskál a Jiří Ciupa, kteří se ochotně podepisovali a fotili s malými i velkými návštěvníky. „Všem našim partnerům moc děkujeme za pomoc a ochotu. Sportovní den proběhl za krásného slunečného počasí ke spokojenosti všech,“ podotkla spokojená marketingová manažerka MFK Karviná Leona Mývaltová.

Fotogalerie

               
 

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
dnes - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
včera - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 2 dny - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
před 3 dny - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.

• Ve středu na žáky
15.5. - Vložená středeční kola mládežnických týmů slibují zajímavou podívanou. Starší žáci U15 a U14 hostí na Bažantnici od 16 a 17:45 hodin Prostějov, mladší žáci U13 a U12 od 17 hodin na Jäklu Přerov. Ligoví dorostenci hrají přes poledne v Plzni.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.