20. leden 2024

Ofenzivní podívaná pod Dubňom pro domácí! Nestačil ani hattrick Adelekeho

Před odletem na soustředění Karvinští poprvé v zimě prohráli, byť znovu vedli v první půli rychle o dva góly. Domácí Žilina však ještě do půle vyrovnala a druhý poločas už byl slušný hokej na obě strany. Přesnější mušku však měli domácí, kteří trestali chyby a zvítězili 7:4!
MŠK Žilina
sobota 20.1.2024
7:4
(2:2)

Diváci: 0
I. pol.: Belaník - Minárik, Jaššo, Hubočan - Hranica, Adang, Gidi, Bari - Addo, Bile, Ďuriš. II. pol.: Belaník - Leitner, Stojchevski, Nemčík - Ďatko, Myslovič, Sauer, Javorček - Iľko, Jambor, Essomba
Lapeš (46. Ciupa) - Traore, Krčík (46. Ojori), Čurma - Ezeh (65. Kačor), Moses, Boháč (75. Vinicius), Memić (46. Papalele) - Ayaosi (46. Ražnatović) - Vinicius (46. Kauan Carneiro), Adeleke (75. Ezeh).
Branky: 36. Gidi, 39. z pen. Bile, 47. Iľko, 51. Sauer, 59. Essomba, 73. Jambor, 87. Ďatko - 19., 58. a 62. Adeleke, 24. Ezeh

S omlazeným mančaftem přicestovali Karvinští do Žiliny. Nic nenasvědčovalo tomu, že pár desítek fanoušků uvidí gólové hody, ale stalo se! Dohromady jedenáct gólů patří spíš do hokeje, tentokrát to ovšem zvládly oba týmy ve fotbale a na hlavním stadionu domácích.

Hned ve třetí minutě se zahřál výborným zákrokem brankář Jakub Lapeš. Na druhé straně hosté na pár minut sevřeli domácí tým u jeho šestnáctky, ale Žilina odolala. Stejně tak po střele oslavence Amara Memiće, jehož pokus domácí brankář vyrazil. Následovala desetiminutovka soubojů mezi vápny. Potom už hosté z Karviné udeřili – Moses výborně presoval a získal míč, na osmnácti metrech jej od něj dostal Adeleke a přesnou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

Za další čtyři minuty Krčík vyslal do brejku Memiće, který to s míčem udělal skvěle, protože si počkal na nabíhajícího Luckyho Ezeha, kterému poslal krásnou přihrávku skrz velké vápno a mladý nigerijský útočník uklidil míč z druhé vlny nechytatelně pod břevno! Netrvalo dlouho a bylo sníženo, přesná střela lehce nad zemí zapadla z kopačky osamoceného Gidiho přesně za Lapeše, který neměl nárok.

Sporný okamžik a odpískaná penalta vrátila domácí do hry šest minut před pauzou. Eric Bile se nemýlil a srovnal. První půle gradovala megašancemi! Dokonale otočit duel mohli domácí, ale Addo byl docela z úhlu a netrefil bránu, vzápětí Žilina přečíslila obranu hostů, ale Lapeš skvěle zblízka vychytal Henryho. Z protiútoku šel sám na brankáře Ayaosi, místo střely však zvolil pomalou přihrávku na sprintujícího Memiće, kterou nakonec sebral žilinský gólman.

Do druhého poločasu domácí kouč Hynek vyměnil všechny hráče, zatímco kouč Jarábek jen pár. A hned zkraje Žilina udeřila a šla poprvé v zápase do vedení, které už nepustila. Nejprve se prosadil Iľko, když si naběhl mezi stopery a Ciupa, který vystřídal Lapeše, neměl zblízka žádnou šanci. Po další finální přihrávce o několik minut později se z hranice vápna trefil přesně k tyči Sauer a rázem to bylo o dva góly pro domácí. To však vůbec nic neznamenalo, Karvinští nesložili zbraně, Adeleke se prodral kolem dvou obránců a vstřelil kontaktní gól.

Bohužel za necelé dvě minuty to bylo znovu o dva góly – do vzduchu se na nadýchaný centr vyšponoval Essomba a byl z toho pátý gól. Ještě jednou se hostům podařilo snížit, hlavou dokonal hattrick Nigerijec Adeleke! Potom už do konce zápasu pálili přesně jen domácí, a to rovnou dvakrát. Nejprve Jambor zasekávačkou oklamal obranu MFK a jedenáctý gól střetnutí vstřelil znovu do otevřené obrany MFK Ďatko. A to ještě domácí Nemčík spálil šanci z malého vápna.

Víc už tento bláznivý ofenzivní duel nenabídl, Karviná poprvé v zimní přípravě prohrála, naopak Žilina i ve druhém zimním utkání dokázala nasázet sedm gólů.

Trenér Juraj Jarábek: „Opět jsme měli výborný první poločas, byli jsme lepší než domácí tým a šli do zaslouženého dvougólového vedení. Jednu šanci Žiliny jsme ustáli, potom po našem autovém vhazování 1:2 a za tři minuty penalta, která nebyla, a najednou 2:2. Škoda. Do druhého poločasu jsme udělali změny a ani se mi to nechce komentovat - směrem do ofenzivy to bylo slabé a nemůže se to už opakovat. Musíme si to interně probrat, protože dostat pět gólů za poločas je špatná vizitka! Ale respekt soupeři, hraje výborně ofenzivně.“