JUNIORKA: Chyby v obraně rozhodly o prohře

14.5.2018 | redakce

JUNIORKA: Chyby v obraně rozhodly o prohře Krásné razící žluté dresy nepřinesly karvinským borcům štěstí. Juniorka doma podlehla Slovácku zaslouženě 2:4!

7.kolo, pondělí 14.5.2018
MFK Karviná - 1.FC Slovácko  2:4  (0:1)
Branky: 55. Lingr, 70. Štěrba - 69. a 83. Hellebrand, 27. Vaďura, 58. Pospíšil
ŽK: Weber (KAR.)
Rozhodčí: Mikyska
MFK Karviná: Krnáč - Štěrba, Moskál, Coma, Putyera - Weber, Egri (79. Hudek) - Galuška, Řapek, Lingr - Ramirez (47. Bernatík).
Počet diváků: 15

Vůbec poprvé se v soutěžním utkání objevil v bráně Martin Krnáč – stalo se tak právě v duelu juniorské ligy. Domácím nechyběly obvyklé posily z A-týmu Galuška, Weber, Štěrba, Lingr nebo Ramirez. Oba týmy začaly aktivně, hosté si vytvořily dvě příležitosti, domácí jednu.

Gól ale padl až v 27. minutě, kdy se trefil důrazný Vaďura a hosté vedli. Do konce poločasu už se skóre nezměnilo, ale ve druhé půlce se s góly doslova roztrhl pytel. Deset vteřin po začátku druhé půle spálil tutovku Eric Ramirez, když mu Galuška naservíroval míč před prázdnou bránu, ale díky obětavému zákroku slováckého obránce venezuelský útočník z dvou metrů přestřelil. Ukázalo se však, že šlo o faul, jelikož Ramirez musel kvůli tržné ráně na noze ihned střídat.

Za několik minut faulovali hosté Tomáše Webera a sudí Mikyska pískl penaltu. K ní se postavil kapitán Pavel Moskál, avšak jeho slabý pokus brankář Slovácka vyrazil. Ovšem pouze před sebe, kde uplatnil důraz Ondřej Lingr a z dorážky vyrovnal. Radost z nerozhodného stavu vydržela Karviné jen tři minuty, než se hosté hezky dostali do vápna a po hezké akci a střele Pospíšila levou nohou šli zpátky do vedení.

V 67. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Ondřej Lingr trefil jen tyč, což se nakonec ukázalo jako zásadní. Navíc o minutu později z deseti metrů přestřelil Moskál. Z protiútoku tak znovu udeřili hosté. K zakončení se po signalizované výhodě dostal Hellebrand a nemýlil se. To však zdaleka nebylo vše, Karvinští kontrovali gólem Jana Štěrby z bezprostřední blízkosti.

Poslední slovo si ovšem vzal opět Hellebrand. Prošel zcela jednoduše mezi několika hráči domácích a zblízka bombou pod víko na bližší tyč nedal Martinu Krnáčovi v bráně žádnou šanci. Slovácko si z Karviné odvezlo výhru 4:2!

Trenér Marek Bielan: „Zasloužená výhra soupeře, který nás převyšoval díky individuálním dovednostem jeho hráčů. Směrem dopředu to nebylo špatné - trefili jsme tyč, zahodili dvě tutové šance. Zklamali jsme ovšem v obranné fázi a není to poprvé. Dostáváme góly, kdy nás hráči soupeře jednoduše obcházejí.“

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
dnes - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
včera - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 2 dny - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
před 3 dny - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.

• Ve středu na žáky
15.5. - Vložená středeční kola mládežnických týmů slibují zajímavou podívanou. Starší žáci U15 a U14 hostí na Bažantnici od 16 a 17:45 hodin Prostějov, mladší žáci U13 a U12 od 17 hodin na Jäklu Přerov. Ligoví dorostenci hrají přes poledne v Plzni.