Generální partner
Světlý režim
17. červenec 2016

Jozef Weber: Příští týden se rozhodneme

Karvinský trenér je nadmíru spokojený s herním soustředěním a přiznává, že v příštím týdnu se definitivně rozlouskne osud testovaných fotbalistů a snad i situace okolo gólmana Jana Laštůvky.

Trenére, zápasem s Karpaty Lvov jste zakončili týdenní herní soustředění. Prosím o zhodnocení, jaké bylo?
Velmi přínosné pro nás všechny. Jsem rád, že jsme se střetli s tak kvalitními soupeři. Proti Mattersburgu na nás bylo vidět plno elánu a zápas jsme kromě herní stránky zvládli i výsledkově. Proti ruskému Gazoviku Orenburg už to bylo malinko horší, ale zase jsme v tom utkání dali příležitost především mladým hráčům, pro které to byla obrovská zkušenost k nezaplacení. A s Lvovem už to bylo utahané, ale takové zápasy mi hodně ukážou.

Před zápasem s Gazovikem Orenburg postihly Rakousko tak silné deště, že Jablonec nebo Sparta musely své zápasy zrušit. Nebál jste se toho?
V první chvíli trochu ano. Ale po příjezdu do Bad Erlachu jsme všichni viděli perfektně připravenou hrací plochu. Klobouk dolů!

Ani do jednoho utkání v rámci soustředění nenaskočil Jan Moravec. Souvisí jeho absence s vystřídáním v průběhu prvního poločasu utkání se Sosnowcem?
Ano, Honza má problémy s kotníkem, ale nemělo by to být nic vážného. Jen jsme nechtěli riskovat, proto jsme ho nechali týden v klidu. V úterý by se měl zapojit do tréninkového procesu.

Jaká je situace okolo Jana Laštůvky?
Určitě všichni ví, že byl tento týden na testech v Německu. My si musíme ještě po neděli sednout a probrat to i s ohledem na Vojtu Šroma, který je u nás stále na testech.

Jaký bude osud dalších testovaných hráčů? Přeci jen zbývá poslední zápas přípravy, sobotní generálka v Třinci.
Čas kvapí, to víme všichni. Rozhodneme se do půlky týdne.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo