Generální partner
Světlý režim
17. červenec 2016

Jozef Weber: Příští týden se rozhodneme

Karvinský trenér je nadmíru spokojený s herním soustředěním a přiznává, že v příštím týdnu se definitivně rozlouskne osud testovaných fotbalistů a snad i situace okolo gólmana Jana Laštůvky.

Trenére, zápasem s Karpaty Lvov jste zakončili týdenní herní soustředění. Prosím o zhodnocení, jaké bylo?
Velmi přínosné pro nás všechny. Jsem rád, že jsme se střetli s tak kvalitními soupeři. Proti Mattersburgu na nás bylo vidět plno elánu a zápas jsme kromě herní stránky zvládli i výsledkově. Proti ruskému Gazoviku Orenburg už to bylo malinko horší, ale zase jsme v tom utkání dali příležitost především mladým hráčům, pro které to byla obrovská zkušenost k nezaplacení. A s Lvovem už to bylo utahané, ale takové zápasy mi hodně ukážou.

Před zápasem s Gazovikem Orenburg postihly Rakousko tak silné deště, že Jablonec nebo Sparta musely své zápasy zrušit. Nebál jste se toho?
V první chvíli trochu ano. Ale po příjezdu do Bad Erlachu jsme všichni viděli perfektně připravenou hrací plochu. Klobouk dolů!

Ani do jednoho utkání v rámci soustředění nenaskočil Jan Moravec. Souvisí jeho absence s vystřídáním v průběhu prvního poločasu utkání se Sosnowcem?
Ano, Honza má problémy s kotníkem, ale nemělo by to být nic vážného. Jen jsme nechtěli riskovat, proto jsme ho nechali týden v klidu. V úterý by se měl zapojit do tréninkového procesu.

Jaká je situace okolo Jana Laštůvky?
Určitě všichni ví, že byl tento týden na testech v Německu. My si musíme ještě po neděli sednout a probrat to i s ohledem na Vojtu Šroma, který je u nás stále na testech.

Jaký bude osud dalších testovaných hráčů? Přeci jen zbývá poslední zápas přípravy, sobotní generálka v Třinci.
Čas kvapí, to víme všichni. Rozhodneme se do půlky týdne.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii