Generální partner
Světlý režim
17. červenec 2016

Jozef Weber: Příští týden se rozhodneme

Karvinský trenér je nadmíru spokojený s herním soustředěním a přiznává, že v příštím týdnu se definitivně rozlouskne osud testovaných fotbalistů a snad i situace okolo gólmana Jana Laštůvky.

Trenére, zápasem s Karpaty Lvov jste zakončili týdenní herní soustředění. Prosím o zhodnocení, jaké bylo?
Velmi přínosné pro nás všechny. Jsem rád, že jsme se střetli s tak kvalitními soupeři. Proti Mattersburgu na nás bylo vidět plno elánu a zápas jsme kromě herní stránky zvládli i výsledkově. Proti ruskému Gazoviku Orenburg už to bylo malinko horší, ale zase jsme v tom utkání dali příležitost především mladým hráčům, pro které to byla obrovská zkušenost k nezaplacení. A s Lvovem už to bylo utahané, ale takové zápasy mi hodně ukážou.

Před zápasem s Gazovikem Orenburg postihly Rakousko tak silné deště, že Jablonec nebo Sparta musely své zápasy zrušit. Nebál jste se toho?
V první chvíli trochu ano. Ale po příjezdu do Bad Erlachu jsme všichni viděli perfektně připravenou hrací plochu. Klobouk dolů!

Ani do jednoho utkání v rámci soustředění nenaskočil Jan Moravec. Souvisí jeho absence s vystřídáním v průběhu prvního poločasu utkání se Sosnowcem?
Ano, Honza má problémy s kotníkem, ale nemělo by to být nic vážného. Jen jsme nechtěli riskovat, proto jsme ho nechali týden v klidu. V úterý by se měl zapojit do tréninkového procesu.

Jaká je situace okolo Jana Laštůvky?
Určitě všichni ví, že byl tento týden na testech v Německu. My si musíme ještě po neděli sednout a probrat to i s ohledem na Vojtu Šroma, který je u nás stále na testech.

Jaký bude osud dalších testovaných hráčů? Přeci jen zbývá poslední zápas přípravy, sobotní generálka v Třinci.
Čas kvapí, to víme všichni. Rozhodneme se do půlky týdne.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.