Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2016

Poslední prověrka před ligou, derby v Třinci!

Příprava uběhla jako voda, na programu je generálka před ostrým startem. Svěřenci Jozefa Webera se představí takřka za rohem, v sousedním Třinci. Hraje se v sobotu od pěti odpoledne.
Nelehké a nepříjemné utkání s houževnatým a namotivovaným protivníkem, které by mělo naladit na duel s Jabloncem - i takto by se dala nazvat sobotní generálka. „Obrysy základní sestavy už nosím v hlavě, na třech místech ještě váhám,“ prozradil Jozef Weber.

Dvě si nechal pro sebe, ale třetí sdělil. „Místo Jana Moravce, který ještě není fit, dostanou šanci jiní kluci a pak uvidíme. Každopádně doufám, že nás Třinec před historicky prvním utkáním v nejvyšší soutěži řádně prověří,“ podotkl s tím, že v tomto utkání dá šanci užšímu kádru hráčů.

Utkání může lákat i díky dalšímu „střetu“ dvojčat Hoškových. Karvinský Jan se postaví Petrovi, který v létě změnil dres, stejně jako jeho další tři nebo čtyři spoluhráči. Z Frýdku-Místku se přestěhovali do celku z hutnického města, které trénuje Martin Zbončák. Třinec má za sebou v letní přípravě šest utkání a pouze jedno dokázal vyhrát (s třetiligovou Mohelnicí 2:0). Kromě toho posbíral tři porážky (s Vítkovicemi, Slováckem a Górnikem Zabrze) a dvě remízy (Zlín a Podbeskidzie).

Přípravné utkání FK Fotbal Třinec – MFK OKD Karviná začíná na Stadionu Rudolfa Labaje v sobotu 23. července v 17 hodin.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo