Generální partner
Světlý režim
23. červen 2017

První zápas, v Dětmarovicích s Baníkem

Zápasem proti nováčkovi nejvyšší soutěže odstartují svěřenci Jozefa Webera sérii letních přípravných utkání. Oba týmy dají především šanci testovaným hráčům. Zápas začíná na stadionu v Dětmarovicích v sobotu od 11 hodin.

Z fanouškovského pohledu očekávaný vrchol přípravy přichází už na konci prvního týdne. Oba kluby se svědomitě připravují na nový soutěžní ročník HET ligy od pondělí. „Kluci makají naplno. Mají toho určitě dost, navíc panují tropické teploty, o to je to pro ně složitější,“ uvedl asistent trenéra Josef Mucha.

Karvinští trenéři dají v sobotu příležitost především testovaným hráčům, těch je v kádru aktuálně šest – stoper Martin Dobrotka, záložník Filip Hlúpik, defenzivní záložník Dino Bajric z Kaiserslauternu, krajní záložník Pavel Pilík z Příbrami či dvojice Ricardo Pina a Eric Ramirez z Venezuely.

Pina operuje na pozici středního záložníka, Ramirez je útočník. „Tyto hráče samozřejmě doplníme o některé naše kmenové. Určitě ale nebudou hrát všichni,“ předeslal Mucha. A je to logické, trenéři společně s vedením klubu potřebují vidět testované hráče během zápasu a nikoliv pouze na tréninku.

Ostravský Baník na tom bude asi podobně. Nový trenér Radim Kučera, který přišel před startem přípravy ze Znojma, by ale rád podle svých slov viděl všechny hráče v akci, protože se s nimi stále seznamuje. Největší hvězda Baníku, útočník Milan Baroš, do utkání téměř jistě nezasáhne, protože v rozhovoru po svém třetím návratu do mateřského klubu prohlásil, že se k týmu připojí na začátku příštího týdne.

Přípravné utkání MFK Karviná – FC Baník Ostrava začíná na stadionu SK Dětmarovice v sobotu 24. června v 11 hodin. Důležité informace pro fanoušky včetně ceny vstupného najdete ZDE v článku, který byl zveřejněn ve čtvrtek.   

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii