Generální partner
Světlý režim
23. červen 2017

První zápas, v Dětmarovicích s Baníkem

Zápasem proti nováčkovi nejvyšší soutěže odstartují svěřenci Jozefa Webera sérii letních přípravných utkání. Oba týmy dají především šanci testovaným hráčům. Zápas začíná na stadionu v Dětmarovicích v sobotu od 11 hodin.

Z fanouškovského pohledu očekávaný vrchol přípravy přichází už na konci prvního týdne. Oba kluby se svědomitě připravují na nový soutěžní ročník HET ligy od pondělí. „Kluci makají naplno. Mají toho určitě dost, navíc panují tropické teploty, o to je to pro ně složitější,“ uvedl asistent trenéra Josef Mucha.

Karvinští trenéři dají v sobotu příležitost především testovaným hráčům, těch je v kádru aktuálně šest – stoper Martin Dobrotka, záložník Filip Hlúpik, defenzivní záložník Dino Bajric z Kaiserslauternu, krajní záložník Pavel Pilík z Příbrami či dvojice Ricardo Pina a Eric Ramirez z Venezuely.

Pina operuje na pozici středního záložníka, Ramirez je útočník. „Tyto hráče samozřejmě doplníme o některé naše kmenové. Určitě ale nebudou hrát všichni,“ předeslal Mucha. A je to logické, trenéři společně s vedením klubu potřebují vidět testované hráče během zápasu a nikoliv pouze na tréninku.

Ostravský Baník na tom bude asi podobně. Nový trenér Radim Kučera, který přišel před startem přípravy ze Znojma, by ale rád podle svých slov viděl všechny hráče v akci, protože se s nimi stále seznamuje. Největší hvězda Baníku, útočník Milan Baroš, do utkání téměř jistě nezasáhne, protože v rozhovoru po svém třetím návratu do mateřského klubu prohlásil, že se k týmu připojí na začátku příštího týdne.

Přípravné utkání MFK Karviná – FC Baník Ostrava začíná na stadionu SK Dětmarovice v sobotu 24. června v 11 hodin. Důležité informace pro fanoušky včetně ceny vstupného najdete ZDE v článku, který byl zveřejněn ve čtvrtek.   

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo