Generální partner
Světlý režim
29. červen 2017

Prohrát jsme nechtěli, řekl dvougólový střelec

Forma mu zůstala. Filip Panák odehrál ve středu celé utkání proti Cracovii Kraków, blýskl se dvěma góly a byl asi nejlepším hráčem na hřišti.
Karvinští hráči pomalu končí druhý týden přípravy a mají toho dost. Fyzicky náročné dvoufázové tréninkové dávky proložené zápasy se projevují, ale všichni se s tím perou statečně. „O výsledek šlo i nešlo. Samozřejmě jsme nechtěli prohrát, ale důležitější bylo se zaměřit na některé věci, které jsme si chtěli v zápase vyzkoušet. Podle mě tam byly lepší i horší pasáže. Ty horší přičítám únavě,“ řekl po zápase Filip Panák.

Jednadvacetiletého borce poslal trenér Weber do stoperské dvojice – v prvním poločase hrál vedle Jozefa Piačka, ve druhém vedle Pavla Košťála. V obou poločasech se však dokázal střelecky prosadit, protože stál ve správném prostoru. „Dva góly zrovna z pozice stopera jsem ještě určitě nedal. Ale oba byly po standardních situacích, míč si mě našel a já to trefil v obou případech přesně. Nejprve nohou, po přestávce hlavou,“ popisoval.
Hra ve středu obrany Panákovi nevadí a po středečním utkání to jeho názor jen podpořilo. „Celou hru mám čelem, ale samozřejmě je to jiné. Mám to hlavně dál k soupeřově bráně, i když teď jsem se paradoxně dvakrát trefil,“ usmál se Filip Panák. Nutno dodat, že v prvním poločase ještě vyhlavičkoval míč zpod břevna, který by skončil v síti a polský tým by šel do dvoubrankového trháku. Ovšem reprezentant do 21 let byl proti a nejvýrazněji se tak přičinil o konečnou remízu. 
Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo