Mlade talenty

Důležité slezské derby, Karviná-Opava (ne,15:30)

28.09.2019 | redakce
 

Důležité slezské derby, Karviná-Opava (ne,15:30) Domácí stále čekají na první domácí výhru v této sezóně. V neděli do Karviné dorazí poslední Opava, která v týdnu vyměnila trenéra. Atraktivní duel pro celý slezský region je jedním ze zápasů 11. kola FORTUNA:LIGY.

 

Z posledních čtyř kol hráli třikrát venku, přivezli od soupeřů sedm bodů, (tím pádem) ani jednou neprohráli a třikrát udrželi nulu! Karvinští ovšem potřebují nutně brát tři body i na vlastním stadionu. Pátý pokus v nové sezóně přijde proti Opavě, která má svých problémů dost. „Na to, že vyměnili trenéra, nesmíme brát vůbec ohled. Koncentrujeme se sami na sebe a vlastní výkon. Pro vítězství ve slezském derby uděláme všechno a věřím, že nám pomůžou zaplněné tribuny,“ přeje si kouč MFK František Straka.

Nejzkušenější borec v karvinské kabině Marek Janečka moc dobře ví, že by tři získané body celému týmu nesmírně pomohly. „Pro oba týmy je toto stěžejní zápas. Myslím si, že Opava tady přijede pozorně bránit a celkově to bude boj,“ předpovídá Janečka, který minule v Příbrami nehrál kvůli čtyřem žlutým kartám.

V týdnu oba týmy absolvovaly třetí kolo MOL Cupu. Zatímco Karvinští v kombinované sestavě podlehli Žižkovu, Opava rovněž v kombinované sestavě vyhrála 1:0 v dalekém Sokolově a může se těšit na osmfinálový los.


Slezský FC Opava vstoupil do sezóny výtečně, po dvou kolech měl šest bodů. Jenže od té doby pouze dvě remízy a šest porážek. Tuto sérii neustál hlavní trenér Ivan Kopecký, který byl ve čtvrtek odvolán. Z pozice asistenta povýšil Josef Dvorník, kterému bude pomáhat sportovní manažer Alois Grussmann.

Aby toho nebylo málo, tak Opavě se v minulém kole vykartoval stěžejní hráč a kapitán Pavel Zavadil, který tak v neděli nenastoupí. „Určitý vliv na hru Opavu to jistě bude mít. Pavel je lídr a každé utkání ukazuje, jakou je osobností a hráčem s velkým „H“. Prostě Pan fotbalista,“ podotkl František Straka.

V minulé sezóně byla statistika vzájemných duelů vzácně vyrovnaná 1-1-1. Karvinští dokázali na podzim vyhrát v brněnském azylu 3:1, kde Opava hrála své duely, v Karviné skončil zápas 1:1 a v nadstavbě vyhrála Opava 1:0 díky penaltě z poslední minuty.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SFC Opava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 29. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin, jednotné vstupné činí 200 Kč. Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem