Generální partner
Světlý režim
28. září 2019

Důležité slezské derby, Karviná-Opava (ne,15:30)

Domácí stále čekají na první domácí výhru v této sezóně. V neděli do Karviné dorazí poslední Opava, která v týdnu vyměnila trenéra. Atraktivní duel pro celý slezský region je jedním ze zápasů 11. kola FORTUNA:LIGY.

Z posledních čtyř kol hráli třikrát venku, přivezli od soupeřů sedm bodů, (tím pádem) ani jednou neprohráli a třikrát udrželi nulu! Karvinští ovšem potřebují nutně brát tři body i na vlastním stadionu. Pátý pokus v nové sezóně přijde proti Opavě, která má svých problémů dost. „Na to, že vyměnili trenéra, nesmíme brát vůbec ohled. Koncentrujeme se sami na sebe a vlastní výkon. Pro vítězství ve slezském derby uděláme všechno a věřím, že nám pomůžou zaplněné tribuny,“ přeje si kouč MFK František Straka.

Nejzkušenější borec v karvinské kabině Marek Janečka moc dobře ví, že by tři získané body celému týmu nesmírně pomohly. „Pro oba týmy je toto stěžejní zápas. Myslím si, že Opava tady přijede pozorně bránit a celkově to bude boj,“ předpovídá Janečka, který minule v Příbrami nehrál kvůli čtyřem žlutým kartám.

V týdnu oba týmy absolvovaly třetí kolo MOL Cupu. Zatímco Karvinští v kombinované sestavě podlehli Žižkovu, Opava rovněž v kombinované sestavě vyhrála 1:0 v dalekém Sokolově a může se těšit na osmfinálový los.


Slezský FC Opava vstoupil do sezóny výtečně, po dvou kolech měl šest bodů. Jenže od té doby pouze dvě remízy a šest porážek. Tuto sérii neustál hlavní trenér Ivan Kopecký, který byl ve čtvrtek odvolán. Z pozice asistenta povýšil Josef Dvorník, kterému bude pomáhat sportovní manažer Alois Grussmann.

Aby toho nebylo málo, tak Opavě se v minulém kole vykartoval stěžejní hráč a kapitán Pavel Zavadil, který tak v neděli nenastoupí. „Určitý vliv na hru Opavu to jistě bude mít. Pavel je lídr a každé utkání ukazuje, jakou je osobností a hráčem s velkým „H“. Prostě Pan fotbalista,“ podotkl František Straka.

V minulé sezóně byla statistika vzájemných duelů vzácně vyrovnaná 1-1-1. Karvinští dokázali na podzim vyhrát v brněnském azylu 3:1, kde Opava hrála své duely, v Karviné skončil zápas 1:1 a v nadstavbě vyhrála Opava 1:0 díky penaltě z poslední minuty.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SFC Opava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 29. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin, jednotné vstupné činí 200 Kč. Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii