Generální partner
Světlý režim
28. září 2019

Důležité slezské derby, Karviná-Opava (ne,15:30)

Domácí stále čekají na první domácí výhru v této sezóně. V neděli do Karviné dorazí poslední Opava, která v týdnu vyměnila trenéra. Atraktivní duel pro celý slezský region je jedním ze zápasů 11. kola FORTUNA:LIGY.

Z posledních čtyř kol hráli třikrát venku, přivezli od soupeřů sedm bodů, (tím pádem) ani jednou neprohráli a třikrát udrželi nulu! Karvinští ovšem potřebují nutně brát tři body i na vlastním stadionu. Pátý pokus v nové sezóně přijde proti Opavě, která má svých problémů dost. „Na to, že vyměnili trenéra, nesmíme brát vůbec ohled. Koncentrujeme se sami na sebe a vlastní výkon. Pro vítězství ve slezském derby uděláme všechno a věřím, že nám pomůžou zaplněné tribuny,“ přeje si kouč MFK František Straka.

Nejzkušenější borec v karvinské kabině Marek Janečka moc dobře ví, že by tři získané body celému týmu nesmírně pomohly. „Pro oba týmy je toto stěžejní zápas. Myslím si, že Opava tady přijede pozorně bránit a celkově to bude boj,“ předpovídá Janečka, který minule v Příbrami nehrál kvůli čtyřem žlutým kartám.

V týdnu oba týmy absolvovaly třetí kolo MOL Cupu. Zatímco Karvinští v kombinované sestavě podlehli Žižkovu, Opava rovněž v kombinované sestavě vyhrála 1:0 v dalekém Sokolově a může se těšit na osmfinálový los.


Slezský FC Opava vstoupil do sezóny výtečně, po dvou kolech měl šest bodů. Jenže od té doby pouze dvě remízy a šest porážek. Tuto sérii neustál hlavní trenér Ivan Kopecký, který byl ve čtvrtek odvolán. Z pozice asistenta povýšil Josef Dvorník, kterému bude pomáhat sportovní manažer Alois Grussmann.

Aby toho nebylo málo, tak Opavě se v minulém kole vykartoval stěžejní hráč a kapitán Pavel Zavadil, který tak v neděli nenastoupí. „Určitý vliv na hru Opavu to jistě bude mít. Pavel je lídr a každé utkání ukazuje, jakou je osobností a hráčem s velkým „H“. Prostě Pan fotbalista,“ podotkl František Straka.

V minulé sezóně byla statistika vzájemných duelů vzácně vyrovnaná 1-1-1. Karvinští dokázali na podzim vyhrát v brněnském azylu 3:1, kde Opava hrála své duely, v Karviné skončil zápas 1:1 a v nadstavbě vyhrála Opava 1:0 díky penaltě z poslední minuty.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SFC Opava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 29. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin, jednotné vstupné činí 200 Kč. Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo