Generální partner
Světlý režim
27. září 2019

Straka: Na změnu trenéra nesmíme brát ohled

Derby mezi Karvinou a Opavou je na programu v neděli 29. září od půl čtvrté odpoledne. Kouč MFK Karviná František Straka doufá, že stadionem bude po konci utkání konečně znít klubová hymna - to by totiž znamenalo, že jeho svěřenci vyhráli...
Trenére, slezské derby klepe na dveře. Navíc Opava ve čtvrtek vyměnila trenéry. Může to mít nějaký vliv na samotný duel?
Říkám to často - koncentrujeme se především na nás a vlastní výkon. Jestli soupeř vyměnil trenéry nebo ne, na to nesmíme brát ohled. 

Soupeř se bude muset také obejít bez svého klíčového hráče Pavla Zavadila, který bude pykat za čtyři žluté karty. Bude to pro Opavu velké oslabení?
Ano, určitý vliv na způsob hry našeho soupeře to bude mít. Pavel je velký lídr a každý zápas ukazuje, jak velkou osobností on je. A že mu občas ujedou nervy? To se stane, patří to k tomu (úsměv). Pro mě je to hráč s velkým H, pan fotbalista.

Se svými svěřenci stále čekáte na první tříbodový zisk z domácího stadionu. Bylo by hezké, kdyby se to povedlo právě proti Opavě, že ano?
Bylo by to krásné! Chceme uspět a pro úspěch a tři body uděláme v tomto slezském derby absolutní maximum.

Věříte, že si už konečně vychutnáte spolu s hráči a fanoušky klubovou hymnu v celém znění?
Už by to chtělo, že (smích). Kluci na hřišti potřebují podpořit a hlavně bouřlivou atmosféru z tribun vnímají. Znám to z vlastní zkušenosti. Opakuji, uděláme pro vítězství všechno!
Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná