Generální partner
Světlý režim
16. leden 2022

Bohumil Páník: Co jsme chtěli v prvních dvou týdnech odpracovat, jsme odpracovali

Karvinský kouč Bohumil Páník hodnotil nejen utkání s Liptovským Mikulášem, ale také první dva týdny přípravy a zmínil i výhled na další dny.

Trenére, jak hodnotíte zápas s Liptovským Mikulášem?
Nevyrovnali jsme se s rychlostí a agresivitou soupeře, z toho vyplynuly všechny tři naše obdržené góly, které jsme soupeři doslova nabídli. Měli jsme v první půli jednu gólovku, bohužel nedáme ani jednu finální přihrávku. Po změně stran jsme si vytvořili asi dvě nebo tři šance. Bohužel třetí gól v naší síti nás otupil až do konce zápasu.

Máte vysvětlení pro tak laciné inkasování?
Protože reagujeme pozdě. Z toho pramenily dvě penalty a přišla také chyba gólmana.

Kvůli drobným šrámům někteří hráči do zápasu nenaskočili. Jak velký to je problém?
Potřebujeme, aby se všichni co nejdříve zapojili. Zbývají nám necelé tři týdny do startu jara, musíme to dát nějakým způsobem dohromady. Věřím, že mužstvo bude na soustředění kompletní a pomůže nám i přechod na přírodní trávu.

V pondělí se k týmu připojí Sufi Dramé, který zápas s Liptovským Mikulášem sledoval vedle střídačky, a trénuje už také Marco Túlio. Je pro vás jejich návrat důležitý z hlediska další přípravy?
Samozřejmě. Na podzim to byli hráči základní sestavy a potřebujeme, aby byli hlavně zdraví a připravení na první únorový víkend, kdy startuje jarní část FORTUNA:LIGY.

S prvními dvěma týdny přípravy jste spokojený?
Co jsme chtěli odpracovat, jsme odpracovali. Kluci tvrdě pracují a teď je to o únavě. Je důležité být mentálně odolný a je potřeba, aby hráč šel na hranici svých možností. Někteří to zvládli lépe, někteří méně, což ostatně bylo v zápase s Liptovským Mikulášem vidět.

Jak bude vypadat třetí přípravný lednový týden?
Odejdeme ze síly a přejdeme do zápasového rytmu. Potřebujeme hráče dostat z těžké únavy. Ve středu nás ještě čeká poslední zápas Tipsport ligy a ke konci týdne cestování. Na soustředění už budeme ladit herní věci.

Rozhovory Rozhovory
st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

st 30.3. | redakce

Antonín Svoboda: Vidět hráče světových kvalit včetně CR7 byl obrovský zážitek

V úterý se zapojil zpět do tréninkového procesu s karvinským týmem! Důvod absence? Antonín Svoboda strávil poslední týden s reprezentační dvacítkou a zažil toho hodně. Vrchol? Vidět naživo hvězdy portugalské reprezentace v čele s Cristianem Ronaldem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo