Generální partner
Světlý režim
18. únor 2022

Bohumil Páník: Teplice v Ostravě ukázaly pružnost, modernu a mentální sílu

Druhý jarní výjezd je před fotbalisty MFK Karviná. Ti se v neděli představí v Teplicích. Celý tým včetně trenéra Bohumila Páníka si uvědomuje, že je potřeba v tomto důležitém utkání zvítězit. A nejen v tomto...

Kdyby vám, trenére, někdo řekl, že po dvou zápasech budete mít čtyři body, bral byste je?
Bral! Podívejme se na to objektivně. Udělali jsme nečekané tři body na Slavii a mohli jsme mít klidně další tři i z domácího zápasu. Na druhou stranu jsme také nemuseli mít vůbec nic, protože s Jabloncem to v první půli nebylo z naší strany dobré. Nebyli jsme nebezpeční a nedařilo se nám vyřešit předfinální věci. Druhý poločas už byl lepší, jen jsme v závěru inkasovali. Bohužel, to jsme měli dohrát – zbývalo pět minut a nastavení.

Na Teplice je aktuálně manko osmi bodů. Bude to v neděli zápas tzv. o šest bodů?
Tak záleží, zda honíme Teplice nebo někoho jiného. Jsou tam další a další mančafty. Někdo může udělat špatnou sérii. My každopádně potřebujeme vyhrávat, abychom dostali pod tlak ostatní týmy a byli v dostřelu před nadstavbou. Říkám to pořád – je úplně jedno, s kým ty body uděláme. My je prostě potřebujeme.

Z posledních tří vzájemných duelů na teplickém stadionu se podařilo hned ze dvou přivézt domů body za remízu…
…před každým utkáním chystáme tým tak, abychom zvítězili. Až průběh utkání všechno ukáže, ale kluci musí opět tvrdě pracovat.

Minulý týden Teplice šokovaly výhrou a čtyřmi vstřelenými góly celou veřejnost i samotný ostravský Baník. Čím to?
Na Baníku ukázaly pružnost, modernu a mentální sílu.

Po dvou kolech mají šest bodů a vypadá to, že se trenér Jarošík trefil do posil – mladých ofenzivních hráčů Sejka a Žáka.
Vždy je otázka, jestli mladí hráči ten přechod z druhé ligy zvládnou. Na první moment se zdá, že ano. Jenže oni to teď budou muset dokazovat v dalších zápasech. Nikdy to není o jednom dvou zápasech.

Před čtrnácti dny si vaši svěřenci ověřili, že se dá uspět kdekoliv a proti komukoliv. Určitě se není v Teplicích čeho bát, ne?
Každý zápas je jiný, každé mužstvo je jiné. Slavia vstoupila do jara bohorovně – proti nám a pokračovalo to i v derby v rámci MOL Cupu. Ovšem proti Fenerbahce v Konferenční lize hráči Slavie všem ukázali nasazení a způsob, jakým se dá dosáhnout dobrého výsledku.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo