Generální partner
Světlý režim
19. únor 2022

Na severu Čech o šest bodů, Teplice-Karviná (ne,15)

Třetím jarním kolem pokračuje kolotoč FORTUNA:LIGY. Fotbalisté Karviné se představí na opačném konci republiky, v neděli od tří odpoledne v Teplicích. Při pohledu na tabulku je tento zápas právem označován jako klíčový...

Karvinští potřebují body, nutně všechny tři! Před čtrnácti dny si ověřili, že jde zvítězit i v nedobytném Edenu. Jenže tříbodový zisk nepotvrdili doma s Jabloncem. Na Městském stadionu v Karviné-Ráji brali bod. „I tak bych čtyři body z prvních dvou zápasů před startem jara bral,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Na barážové pozice ztrácí jeho tým osm bodů, což značí extrémní důležitost nadcházejícího utkání. My každopádně potřebujeme vyhrávat, abychom dostali pod tlak ostatní týmy a byli v dostřelu před nadstavbou. Říkám to pořád – je úplně jedno, s kým ty body uděláme. My je prostě potřebujeme,“ měl dva dny před duelem jasno hlavní trenér MFK.

Počínání soupeře minulý týden v Ostravě viděl Bohumil Páník na vlastní oči. Ze stadionu odcházel s dost poznatky. „Na Baníku ukázaly Teplice pružnost, modernu a mentální sílu,“ podotkl.

Teplice rozjely jarní část, jak už bylo napsáno, nad očekávání – z úvodních dvou kol získaly plný počet šesti bodů. Doma porazily 1:0 Bohemians a minulý týden vyhráli překvapivě (ale zaslouženě) v Ostravě 4:2. A hodně jim k tomu pomohly nové tváře. Severočeši získali útočníky, ze Sparty Václava Sejka a z Prostějova Filipa Žáka. Ze Slavie potom urostlého stopera Mohameda Tijaniho. Tito tři fotbalisté o sobě dali v úvodních kolech nejvíc vědět.

Skláři mají aktuálně na svém kontě sedmnáct bodů za pět výher, dvě remízy a čtrnáct porážek. Zajímavostí určitě je, že z posledních pěti zápasů si připsali čtyři vítězství. Podzimní vzájemný zápas v Karviné skončil remízou 1:1. V minulé sezóně se na teplických Stínadlech body dělily – zápas skončil 2:2! Nejlepší střelci obou týmů? Čtyřgóloví Michal Papadopulos s Jakubem Marešem.

Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice – MFK Karviná začíná Na Stínadlech v neděli 20. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo