Generální partner
Světlý režim
6. únor 2017

Bosenský vicemistr posledním soupeřem

V úterý ve 13 hod. SEČ uzavřou svěřenci Jozefa Webera třetím zápasem svou tureckou misi v podobě duelu s FK Sloboda Tuzla.
Čas na pobřeží Středozemního moře se nezadržitelně chýlí ke svému konci. Po úterním zápase a následné regeneraci se začne balit a ve středu se celá výprava vydá zpátky směr Karviná. Ale hezky popořadě…

Trenéři v posledním utkání dají šanci méně vytěžovaným hráčům, zápasové volno dostane i Jan Laštůvka, který odchytal první dva duely. „Proti Tuzle by měli Braňo Pindroch a Martin Pastornický odchytat jeden poločas. Šanci dáme i ostatním klukům, kteří tady dosud neodehráli příliš minut,“ informoval asistent trenéra Josef Mucha.

Ten rovněž přiblížil zdravotní stav kádru. „Drobné problémy měl Jan Moravec, proto vynechal i sobotní zápas. Ovšem v pondělí se už normálně zapojil do tréninku. Aktuálně řešíme menší zdravotní komplikace u Honzy Kalabišky, ale také by nemělo jít o nic vážného,“ dodal Mucha.

V cestě (potažmo na hřišti) bude v úterý stát tým, který v loňském ročníku bosenské Premier league obsadil druhé místo se sedmibodovou ztrátou na mistra – Zrinjski Mostar. V letním předkole EL vypadl bosenský klub hned v prvním dvojzápase, když těsně nestačil na izraelský Beitar Jeruzalém (doma 0:0, venku 0:1). Po první polovině letošní sezóny je Sloboda Tuzla na šesté příčce.

Právě s bosenským klubem se úterní zápas dojednal až jako poslední v pořadí z karvinské strany. „Sice jsem před odjezdem říkal, že bych byl rád za další konfrontaci s ruským nebo ukrajinským týmem, ale bosenská Tuzla bude také velmi kvalitní soupeř. Ptal jsem se trochu na ní Mihaila Jovanoviće a tohoto soupeře vychválil. Ne nadarmo asi skončili druzí v loňské sezóně,“ řekl k soupeři sám trenér Jozef Weber.

Utkání FK Sloboda Tuzla – MFK Karviná začíná v úterý 7. února ve 13:00 SEČ, tedy 15:00 hod. tureckého času.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo