7. únor 2017

Nejhorší výkon v Turecku, Sloboda Tuzla-Karviná 1:1

Remízou 1:1 zakončili karvinští hráči herní soustředění v Turecku. Bosenský vicemistr z minulého sezóny šel krátce po přestávce do vedení, jenže dvacet minut před koncem po rohovém kopu vyrovnal Tomáš Wágner.
FK Sloboda Tuzla
úterý 7.2.2017
1:1
(0:0)

Diváci: 0
Pindroch (46. Pastornický) - Dressler (65. Galuška), Košťál, Plesník, Vondra (34. Puchel) - Smrž (19. Duda), Janečka (46. Šisler) - Moravec (46. Holík), Budínský (46. Wágner), Eismann - Panák (65. Budínský).
Branky: 54. z pen. Tandir - 71. Wágner

Bez lehce zraněných Jana Kalabišky i jmenovce Hoška a do třetice Jana Laštůvky, který si svoje v Turecku odchytal, nastoupili Karvinští do svého závěrečného zápasu na herním soustředění. Zpočátku to vypadalo, že herně to nebude špatné, jelikož svěřenci Jozefa Webera začali aktivně, dostali se do dvou zajímavých pološancí díky Panákovi a Eismannovi, ale od desáté minuty to vyloženě nebylo ono.

Následovala vyloženě špatná patnáctiminutovka z obou stran, následně do konce první půle byl bosenský vicemistr dokonce lepší, když nastřelil tyč a spálil jednu vyloženou šanci. Navíc ve 34. Minutě potkala tým ve žlutých dresech nepříjemnost, když musel kvůli obnovenému zranění kolena střídat testovaný Jan Vondra.

Druhý poločas byl z karvinské strany lepší, ale nováček nejvyšší soutěže musel dotahovat skóre, jelikož Sloboda Tuzla šla do vedení – z penalty nedal střídajícímu Pastornickému šanci Tandir. Od 65. minuty už to bylo dobré, bosenský soupeř byl zatlačen do defenzivy a Jan Šisler krásnou střelou málem vyrovnal.

Povedlo se to až o pár minut později. Jestli Tomáš Wágner po minulém zápase chválil zahrávání standardních situací, tak nyní se to opět potvrdilo. Puchel perfektně nacentroval od rohového praporku, Lukáš Budínský tečoval a Tomáš Wágner ve třetím zápase v karvinském dresu vstřelil svůj třetí gól a v 71. minutě bylo vyrovnáno. Po zbytek zápasu měli Karvinští další dvě tři velmi dobré šance, ale skóre se už nezměnilo.

Trenér Jozef Weber: „Po všech stránkách se jednalo o nejhorší zápas z celého herního kempu – kvalitativně nejslabší soupeř, kvalita terénu a hlavně náš špatný výkon. Líbilo se mi až posledních dvacet minut a to je hodně málo. V první půli jsme předvedli vyjma prvních deseti minut slabý výkon. Hráči byli bezzubí, směrem dopředu hodně slabí. To se mi vůbec nelíbilo! Probudil nás až inkasovaný gól z penalty, po hodině hry kluci přidali na obrátkách a hned to bylo na hřišti vidět. Kdybychom k utkání takto přistoupili, tak bychom ho určitě zvládli lépe, ale začít hrát až posledních dvacet minut je hodně málo. Špatnou zprávou jsou navíc zdravotní lapálie Jana Vondry, není to s ním dobré.“