Generální partner
Světlý režim
10. říjen 2015

Byl to zvláštní zápas, shodli se reprezentanti

Erik Puchel s Martinem Pastornickým prožili zvláštní pátek. Na „svůj stadion“, kde denně trénují, dorazili jako hosté a zahráli si proti svým klubovým spoluhráčům v reprezentačním dresu.

Přípravný zápas zvládl lépe druholigový domácí tým. Klubového spoluhráče, brankáře Martina Pastornického, překonal nejprve kapitán Pavel Eismann a potom také nejlepší střelec Fotbalové národní ligy Lukáš Budínský. „Bohužel první gól byla moje chyba. Chtěl jsem sebrat míč, ale udělal jsem krok na víc a vyšlápl z šestnáctky. Byla z toho žlutá karta a standardní situace, kterou následně do gólové podoby dotáhl kapitán Eismann,“ řekl po zápase trochu smutný Martin Pastornický.

Přesto si oba borci si zápas náležitě užili. Pastornický odchytal hodinu, Puchel se na hřiště dostal na závěrečných třicet minut. „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. V první půli jsme měli několik dobrých šancí po hezkých a nebezpečných střelách, ale gól jsme nedali,“ hodnotil Erik Puchel, který si pochvaloval celý týden strávený ve společnosti svých reprezentačních vrstevníků. „Každý sraz je super. Aspoň na chvíli jsme změnili prostředí,“ usmál se.Reprezentační tým pod vedením Martina Svědíka trávil společně celý týden v Kravařích. Po příjezdu na páteční zápas si oba karvinští zástupci uvědomili, že přestože přijeli do známého prostředí, tak tentokrát do domácí kabiny nepůjdou. „Všechno to bylo hodně zvláštní. Možná se už taková situace nebude opakovat. Je opravdu náhoda, že zrovna v termínu konání reprezentačního srazu vyšlo volno ve Fotbalové národní lize zrovna na Karvinou,“ usmál se Erik Puchel. Pastornický jen přikývl. „Oba jsme se hodně těšili, věděli jsme, že si zahrajeme u nás doma, kde to všechno známe a nastoupíme proti vlastním spoluhráčům. Zajímavá zkušenost,“ doplnil „Pasta“. 

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo