Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2015

V pátek prověrka proti národnímu týmu do 20 let

Volno ve Fotbalové národní lize si svěřenci Jozefa Webera zpestří utkáním proti reprezentačnímu týmu U20, ve kterém figurují i Erik Puchel a Martin Pastornický. Na Kovoně se začíná v pátek 9. října ve 14 hodin.
S pohárovým postupem v kapse se karvinští hráči představí už v pátek svým fanouškům v přípravném domácím zápase. Důvodem je už několikrát zmíněný fakt, že letošní ročník Fotbalové národní ligy hraje pouze 15 týmů a zrovna na druhý říjnový víkend připadá volný los na Karvinou. 

Aby však současný lídr FNL nebyl ochuzen o zápasovou praxi, vřele přivítal nabídku reprezentačního trenéra U20 Martina Svědíka. „Trenér Svědík nám sám volal. A protože to vyšlo přesně  na termín, kdy nehrajeme, tak jsme souhlasili,“ řekl sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk. Trenér Weber dá příležitost více hráčům, určitě budou hrát i ti ze základní sestavy, kteří nehráli v úterý na půdě Rýmařova.

Na utkání se velmi těší dvojice karvinských reprezentantů Erik Puchel s Martinem Pastornickým. „Bude specifické hrát na Kovoně proti svému mateřskému klubu. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, ať určitě dorazí,“ vzkázal Puchel. Dvacítka má od neděle sraz v Kravařích, ve středu hrála na Bazalech s Baníkem, kterému podlehla 1:2. Puchel odehrál celý zápas, Pastornický nechytal. Je tak velmi pravděpodobné, že právě Martin Pastornický půjde do brány a bude se ze všech sil snažit chytat střely svých klubových spoluhráčů.

Bývalý trenér Baníku Martin Svědík se před zápasem nechal slyšet, že se do Karviné těší a doufá v solidní návštěvu. „Mám informace, že klub toto utkání dost propagoval, měli by dorazit také žáci základní školy, s kterou klub spolupracuje,“ ukázal přehled. Jakýkoliv reprezentační tým se v Karviné představí po dlouhých 23 letech. Naposledy tomu tak bylo v roce 1992, kdy na Kovoně změřil síly národní tým U21 proti výběru Moravy.

Přípravné utkání MFK OKD Karviná – Česko U20 startuje ve Sportovním centru Kovona v pátek 9. října ve 14 hodin. Vstupné je 20 Kč, zaměstnanci společnosti OKD zaplatí polovinu, majitelé permanentek mají vstup zdarma
Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo