Generální partner
Světlý režim
29. červenec 2022

Derby hned na začátek, Třinec-Karviná (so, 10:15)

Po šesti letech se karvinští fotbalisté představí ve druhé lize. V prvním utkání je čeká nejkratší výjezd celé sezóny, v sobotu dopoledne nastoupí v Třinci. Pod Javorovým zahájí svou pouť za návratem mezi elitu.

Téměř nový tým pod vedením trenéra Tomáše Hejduška bude v zápase papírovým favoritem, ale v derby se rozdíly smazávají, zvlášť v prvním duelu nové sezóny. „Zápas v Třinci bude hodně důležitý, především po psychické stránce. Čeká nás bojovný soupeř, bude to náročné. Hráči jsou ale nachystaní, odhodlaní. Do soutěže jdeme s absolutní pokorou, zároveň ale s obrovským odhodláním se vrátit hned zpátky do ligy,“ prohlásil trenér Hejdušek.

Podobně hovoří i sportovní ředitel Lubomír Vlk. „Máme kvalitní a široký kádr. Navíc příprava byla jedna z nejtvrdších – kondiční trenér Juraj Kubišta dával hráčům zabrat. Atmosféra mezi realizačním týmem a kabinou je velice pozitivní. Hráči jsou charakterově v pořádku a kabina je zdravá. Chceme vrátit do nejvyšší soutěže, postup je jasný cíl,“ řekl.

Karvinští za sebou mají tvrdou přípravu, hned šest přípravných duelů a rovněž plno změn v kádru – ať už v kolonce příchodů, tak i odchodů. „Udělat tolik změn bylo nevyhnutelné. Spoustě hráčů končily smlouvy, někteří měli kontrakt výhradně na nejvyšší soutěž a někteří hráči nechtěli v našem dresu hrát druhou ligu,“ uvedl Lubomír Vlk.

Kapitánem týmu bude útočník Michal Papadopulos. Ten se v létě rozhodl prodloužit si kariéru o další rok a karvinský dres oblékne už ve třetí sezóně po sobě. „Moc se těším na sezónu, hlava chce. Motivaci mám obrovskou a v hlavě jeden jediný cíl,“ usmál se.

Třinec by rád neopakoval minulou sezónu, ve které měl velké problémy se záchranou – nakonec obsadil až 14. pozici. Proto vedení klubu udělalo radikální řez kádrem a před novou sezónou přivedlo hráče, kteří mají bohaté zkušenosti s první nebo druhou ligou. Stačí jmenovat třeba Tomáše Jursu nebo Lukáše Holíka, kteří v minulé sezóně působili právě v Karviné. Třinecký dres obléká i další exkarviňák Václav Juřena. Největším oslabením je určitě odchod útočníka René Dediče do mistrovské Plzně.

Poslední vzájemný duel obou týmů je starý už rok a půl. Na začátku zimní přípravy skončilo utkání v Karviné bez branek. Poslední vzájemné druholigové utkání? 9. dubna 2016 se v Třinci dělily body za remízu 1:1!


Utkání 1. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FK Třinec – MFK Karviná začíná na stadionu Rudolfa Labaje v sobotu v sobotu 30. července v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude Tomáš Batík. Vstupenky do hostujícího sektoru budou k zakoupení přímo na stadionu v ceně 100 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo