Generální partner
Světlý režim
31. červenec 2022

Rajmund Mikuš: Uklidnil nás až druhý gól

Prvním střelcem nové sezóny se stal Rajmund Mikuš. Po skvělé "černé práci" Michala Papadopulose a exkluzivní nahrávce Lukáše Ciencialy rozvlnil ve 22. minutě síť po střele svou slabší levou nohou!

Po téměř dvou letech jste zase vstřelil gól v mistrovském utkání, navíc jste tým nasměroval za důležitou výhrou.
Konečně, zaplaťpánbůh (smích). Pro nás je to strašně důležité vítězství.

Jak jste viděl celou akci ze svého pohledu na hřišti?
Výbornou práci odvedli Michal Papadopulos s Lukášem Ciencialou. Papa stáhl oba obránce na přední tyč a já si tím pádem odskočil a už jsem věděl, že budu zakončovat sám.

Gól levou nohou…
…jinak to nešlo (úsměv). A zamířil jsem přesně tam, kam jsem chtěl. Mám radost.


Konečný výsledek 3:0 vypadá moc hezky, ale tak jednoznačné to nebylo, že ano?
Je to přesně tak. Výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. Věděli jsme, že nás v Třinci nečeká vůbec lehký zápas a to potvrdilo. Domácí nehráli špatně a zdálo se mi, že po prvním gólu jsme hráli ještě pod větším tlakem. Ale druhý gól už nás uklidnil.

Tím, že v letní pauze dorazili typičtí krajní obránci, tak jste se vrátil do zálohy. Z toho musíte mít radost, ne?
To určitě. Hlavně tam nemusím tolik bránit (smích). Ale trenér to po nás ani tak nevyžaduje. Spíš je to teď u křídel o ofenzivě. Abych si ale místo udržel, musím podávat výkony. Když je nebudu podávat, hrát nebudu.

Premiérové tři body jste vybojovali téměř v domácím prostředí. Překvapilo vás osobně, kolik fanoušků dorazilo do Třince?
To jsem vůbec nečekal! Fanoušci byli suproví a je důležité jim znovu poděkovat. Doufám, že budou v takovém množství pohromadě i během domácích zápasů. Věřím, že jsme je sobotní výhrou potěšili.Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo