Generální partner
Světlý režim
19. duben 2022

Derniéra v základní části proti Východočechům, Karviná-Pardubice (st,18)

Netradičně ve středu se jde na ligový fotbal! V jednotném termínu skončí základní část, aby se o víkendu mohla rozjet nadstavba. Karvinští doma přivítají předposlední Pardubice, s kterými otevírali tuto sezónu.

Fotbalisté MFK Karviná jsou v přetěžké situaci. Po nedělní prohře v Liberci a vítězství Pardubic nad Teplicemi se rozdíl v tabulce zvýšil už na deset bodů - zbývá šest zápasů do konce. „Když ve středu Pardubice porazíme, tak to bude o sedm bodů a bude to hratelné. Týmy zespodu tabulky si to teď rozdají jen mezi sebou a tam už se může stát všechno,“ neháže pomyslnou flintu do žita trenér Bohumil Páník.

Hlavní příčinou posledního místa v tabulce jsou jednoznačně nezvládnuté domácí zápasy. Vždyť Karvinští v sezóně ještě ani jednou doma nevyhráli. Nyní mají už patnáctý pokus, jak toto prokletí zlomit. „Pardubice prostě porazit musíme. To je každému jasné,“ doplnil Páníka jeho kolega Jan Somberg.

Tým okolo kapitána Michala Papadopulose doma sedmkrát remizoval a sedmkrát prohrál. „Nic nebalíme. Dokud je teoretická šance utéct z posledního místa, tak budeme bojovat,“ slíbil záložník a odchovanec klubu Tomáš Jursa.

Pardubice se ve své druhé prvoligové sezóně nachází u dna tabulky. Ovšem mají na poslední místo už zmíněný desetibodový náskok. Před dvěma dny oslavili Východočeši ve svém pražském azylu v Ďolíčku první jarní vítězství – a nesmírně cenné, když porazili 2:0 Teplice. Spolu s Bohemkou jsou Pardubice nejhorším jarním mužstvem (zisk sedmi bodů). Venkovní zápasy na jaře? 0 bodů a 19 inkasovaných gólů v pěti duelech.

Svěřenci trenérů Novotného a Krejčího museli v zimě oželet odchod Mojmíra Chytila, který se vrátil zpět do Olomouce. Naopak přišel velezkušený Kamil Vacek (ve středu nesmí nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám) a vedení pardubického klubu lovilo i v exotičtějších destinacích – v klubu už pár měsíců působí třeba Izraelec nebo Američan. Z Baníku Ostrava pak dorazil stoper Karel Pojezný.

Vzájemná bilance? Z pohledu MFK nepříznivá, 0-2-1! V prvním kole tohoto ročníku si oba týmy rozdělily po bodu, přestože Karvinští už vedli v zápase 2:0. Nakonec však dvěma trefami během deseti minut vyrovnal Tischler. Nejlepším střelec Karviné je kapitán Papadopuos s pěti trefami, na druhé straně to jsou se čtyřmi zásahy Cadu s Tischlerem.

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Pardubice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 20. dubna v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Marek Radina. Pokladny stadionu se otevřou v 16:45 hodin, vstupné je 50 Kč. Informace pro permanentkáře ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo