Generální partner
Světlý režim
23. listopad 2021

Dohrávka slezského derby, Karviná-Baník Ostrava (st,17)

Oba týmy dohrají svůj zápas v rámci 12. kola, který se v řádném termínu nemohl odehrát kvůli nařízené izolaci a karanténě v karvinském týmu. Středeční utkání se už navíc bude hrát za zpřísněných podmínek!

Očekávaný zápas je tady! Karvinští i nadále čekají na první vítězství a bylo by krásné, kdyby toto prokletí zlomili zrovna v takovém utkání. Jenže soupeř je v první šestce, měl výborný vstup do sezóny, ale aktuálně už čtyři ligové zápasy nezvítězil. „Jenže pozor. V sobotu jsem byl v Ostravě na utkání s Plzní a Baník ve druhé půli ukázal, jakou má sílu. Myslím si, že to bude výborné utkání a věřím, že zabojujeme. A co nebylo v neděli, může být ve středu,“ narážel na smolnou porážku trenér Páník, jehož svěřenci přišli o bod v nastaveném čase.

Jestliže kouč Páník nechyběl na zápase Baníku proti Plzni, tak o den později si hostující trenér Smetana nemohl nechat ani utkání Karviné. Co se týče absencí, tak do slezského derby určitě nenaskočí Lukáš Čmelík, který v neděli viděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně. U dalších hráčů visí otazník, zda nastoupí či nikoliv.

Speciální zápas čeká Michala Papadopulose, Petra Bolka i Daniela Bartla - všichni tři zkušení fotbalisté jsou totiž odchovanci ostravského týmu, ale nyní oblékají dres Karviné. Baníkovskou minulost mají i stoper Martin Šindelář a kouč Bohumil Páník, který v klubu s různými přestávkami strávil dohromady dvanáct nebo třináct let.

Jak se ohlíží za svým angažmá u A-týmu v období od března 2018 do prosince 2019? „Bylo velice vydařené. V době, kdy jsme měli spadnout a byli jsme odepisovaní, jsme se zachránili. A pak jsme skončili pátí, navíc jsme došli do finále poháru se Slavií, která byla těžko porazitelná. Hráli jsme pak se sedmým o Evropu. Bohužel jste měli smůlu, že se nám zranil De Azevedo, v té době náš klíčový hráč. A možná on nám chyběl. Nicméně to beru jako obrovsky úspěšné angažmá,“ prohlásil Páník.

Bodový rozdíl mezi oběma kluby je dvacet bodů, ale říká se, že derby nemá favorita a rozdíly se mažou. Baník v létě výrazně posílil. Trefou do černého se zdá být příchod Ladislava Almásiho z Ružomberku, v minulém zápase se zase trefil dvakrát Jiří Klíma, který dorazil z Mladé Boleslavi. Povedl se i tah s hostováním Davida Lischky z pražské Sparty. Suma sumárum - Ostravští mají silná kádr, zdvojené posty a silnou lavičku, z které v průběhu zápasu těží.

Na karvinský trávník poprvé v dresu soupeře zavítá Gigli Ndefe, hezkou, příjemnou a úspěšnou část kariéry strávil v Karviné Lukáš Budínský – ten do Ostravy přišel před sezónou s již zmíněný Jiřím Klímou. Kdo se do zápasu určitě nedostane? Odchovanec Jan Laštůvka, který se nedávno podrobil operačnímu zákroku. Poslední vzájemný duel se odehrál v Ostravě v rámci závěrečného 34. kola minulé sezóny – na konci května se plichtilo 1:1.

Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Baník Ostrava je na programu ve středu 24. listopadu v 17 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 15:30 hodin a všechny důležité informace před vstupem na stadion najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo