Generální partner
Světlý režim
13. srpen 2021

Domácí repete! Karviná-Zlín (so,16)

Hráči MFK mají před sebou v sobotu odpoledne druhý domácí zápas a mají v něm co napravovat, protože před čtrnácti dny proti nováčkovi z Hradce Králové to příliš vydařený výkon nebyl.

Karvinští čekají na první vítězství, kterého by se rádi dočkali při nejbližší příležitosti. Jenže soupeř přijede do Karviné posilněn třemi body za výhru proti Teplicím. „Zlín vyhrál po hodně dlouhé době, naposledy bral tři body v ligovém utkání snad někdy v březnu – to jim může přidat na sebevědomí,“ připomněl jasnou záležitost po výsledku 3:0 asistent trenéra Jan Baránek.

Spolu se svým kolegou Jozefem Weberem pracoval s týmem v týdnu na zlepšení produktivity. „Musíme určitě zlepšit finální fázi. Hlavně v domácím utkání se musíme tlačit do zakončení, víc střílet. A samozřejmě je potřeba být i kvalitnější v mezihře a ve finální přihrávce. Věřím, že se v sobotu naše práce projeví, budeme v koncovce efektivnější a povede to ke kýžené výhře a zisku tří bodů,“ prohlásil Baránek.

Tým Zlína velmi dobře zná i zadák Petr Buchta, který do Karviné právě z „Baťova města“ v létě přišel. „Na ten zápas se těším. Znám prakticky celý mančaft a bude to trochu specifičtější, protože jsem ve Zlíně strávil poslední tři roky,“ usmál se hráč s třicítkou na dresu, který má v nejvyšší soutěži odehráno přesně 200 zápasů.

Zlín vedený trenérem Janem Jelínkem má zatím na svém kontě tři body za jedno vítězství a dvě porážky. Tým se může pyšnit zajímavými a hlavně zkušenými fotbalisty – přes léto z Baníku dorazili Robert Hrubý, Rudolf Reiter a Martin Fillo. Vízum na jedné z afrických ambasád konečně obdržel i záložník Cheick Conde.

Poslední vzájemný duel se datuje na začátek dubna tohoto roku a skončil vítězně pro Karvinou. V obnovené premiéře na lavičce se totiž tří bodů dočkal Jozef Weber. Jeho svěřenci vyhráli na zlínské Letné 3:1. Poslední měření sil v Karviné ovládli ševci 2:0. V dosavadních deseti vzájemných prvoligových duelech se nezrodila remíza a mírně navrch mají Karvinští (šest výher a čtyři porážky).

Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Fastav Zlín startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 14. srpna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek. Všechny potřebné informace před vstupem na stadion najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo