Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2021

Jan Baránek před Zlínem: Potřebujeme zlepšit finální fázi

Problémem je koncovka, kterou je potřeba vylepšit! Hlavně o tom mluvil před sobotním utkáním proti Zlínu asistent hlavního trenéra Jan Baránek.

Co bude potřeba změnit, aby se konečně podařilo na čtvrtý pokus v nové sezóně zvítězit?
Určitě zlepšit finální fázi. Hlavně v domácím utkání se musíme tlačit do zakončení, víc střílet. A samozřejmě je potřeba být i kvalitnější v mezihře a ve finální přihrávce.

Dá se tedy říct, že jste v tomto týdnu kladli v tréninku zvláštní důraz na koncovku?
Tréninkový proces vždy uzpůsobujete k danému zápasu. Věřím, že se v sobotu projeví a na Zlín jsme se dobře připravili. Pevně doufám, že v koncovce budeme efektivnější a povede to ke kýžené výhře a zisku tří bodů.

Soupeř se v minulém kole chytil. Může Zlínu pomoct hladké vítězství 3:0 nad Teplicemi?
Zlín především vyhrál po hodně dlouhé době, naposledy bral tři body v ligovém utkání snad někdy v březnu – to jim může přidat na sebevědomí. Pro ně to byl s Teplicemi klíčový zápas a myslím si, že to stejné bude pro nás teď s nimi.

Kádr soupeře se příliš nezměnil, navíc do Zlína přišli zkušení Hrubý s Fillem…
…Zlín má zkušené mužstvo, které je delší čas pohromadě. Navíc Robert Hrubý má čísla, co se týče gólů a přihrávek. Může tam přidat nějakou svou myšlenku. Pokud nastoupí třeba Fillo, tak to je zase bojovný a agresivní hráč, který toho spoustu odehrál. V útoku se mohou opřít o Poznara. Je to zkušené mužstvo, opravdu.

Případné tři body před těžkou sérií zápasů s Plzní, Slavií a Jabloncem by se hodily, že?
Panika z toho, že jsme doma v této sezóně ještě nevyhráli, přestože jsme tady hráli pouze jednou, není na místě. Na druhou stranu by se doma mělo vyhrávat, jiná cesta prostě není. Věřím, že kluci předvedou daleko lepší výkon než proti Hradci Králové a zvládneme to.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo