Mlade talenty

Gigli Ndefe: Na dorážku jsem byl připravený

22.09.2019 | redakce, foto/Michal Chadim
 

Gigli Ndefe: Na dorážku jsem byl připravený Holandský krajní obránce Gigli Ndefe může slavit s týmem venkovní tři body a především svůj první gól v české lize, který vstřelil v jubilejním desátém zápase.

 

Gigli, po vítězství 2:0 musíte být všichni spokojení, je to tak?
Přesně! Byl to těžký zápas, ale hráli jsme opravdu dobře a vydřeli z venkovního duelu všechny body.

Věděl jste, že Karviná v Příbrami ještě nikdy neuhrála ani bod?
Ano, zaslechl jsem to. O to byla motivace větší tady uspět. Jsem rád, že to dobře dopadlo.

Ke třem bodům jste pomohl premiérovým gólem v karvinském dresu. Jak se může pravý bek ocitnout úplně sám před brankářem?
Viděl jsem, že Vojta Smrž měl prostor ke střele, navíc v první půli mu to sedlo tak, že dal gól. Předpokládal jsem, že jeho střelu gólman nechytí a vyrazí před sebe. Byl jsem včas připravený do toho jít, vyšlo to a mám na svém kontě první gól v české lize (úsměv).

Patříte do úspěšné sestavy s druhou nejlepší obranou z celé FORTUNA:LIGY. Čím si to vysvětlujete?
Tvrdou prací v tréninku. Důležitá je také komunikace a tvrdá hra v osobních soubojích. Daří se nám to, a proto jsme inkasovali pouze devět gólů zatím.

Můžete po deseti odehraných zápasech už říct, jak jste se sžil s českou nejvyšší soutěži po letním příchodu?
Stále si ještě zvykám. Je to hodně fyzicky náročná soutěž, ale technicky jsem silný, takže je to jen o tom zkombinovat techniku s kondickou stránkou.   

Už jste si zvykl na dlouhé cestování?
(smích) Zpočátku jsem byl překvapený. V Holandsku jsou vzdálenosti k jednotlivým soupeřům maximálně do tří hodin jízdy. Tady jsem zažil i sedm hodin autobusem do Teplic. Přestože cestujeme autobusem nebo vlakem, tak jsem si myslel, že bychom mohli využívat někdy i letadlo (smích). Fakt! Ale v pohodě, autobusy a hlavně vlaky jsou pohodlné, takže se cestuje dobře a já aspoň můžu pozorovat místa po celé republice.• Sestřih zápasu v Ostravě
před 3 dny - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
1.11. - a) sektor D5-řada 6- sedadlo 34, b) sektor E4-řada 6-sedadlo 10, c) sektor D4-řada 4-sedadlo 25, d) sektor D4-řada 2-sedadlo 12. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Jablonci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem