Generální partner
Světlý režim
22. září 2019

Gigli Ndefe: Na dorážku jsem byl připravený

Holandský krajní obránce Gigli Ndefe může slavit s týmem venkovní tři body a především svůj první gól v české lize, který vstřelil v jubilejním desátém zápase.

Gigli, po vítězství 2:0 musíte být všichni spokojení, je to tak?
Přesně! Byl to těžký zápas, ale hráli jsme opravdu dobře a vydřeli z venkovního duelu všechny body.

Věděl jste, že Karviná v Příbrami ještě nikdy neuhrála ani bod?
Ano, zaslechl jsem to. O to byla motivace větší tady uspět. Jsem rád, že to dobře dopadlo.

Ke třem bodům jste pomohl premiérovým gólem v karvinském dresu. Jak se může pravý bek ocitnout úplně sám před brankářem?
Viděl jsem, že Vojta Smrž měl prostor ke střele, navíc v první půli mu to sedlo tak, že dal gól. Předpokládal jsem, že jeho střelu gólman nechytí a vyrazí před sebe. Byl jsem včas připravený do toho jít, vyšlo to a mám na svém kontě první gól v české lize (úsměv).

Patříte do úspěšné sestavy s druhou nejlepší obranou z celé FORTUNA:LIGY. Čím si to vysvětlujete?
Tvrdou prací v tréninku. Důležitá je také komunikace a tvrdá hra v osobních soubojích. Daří se nám to, a proto jsme inkasovali pouze devět gólů zatím.

Můžete po deseti odehraných zápasech už říct, jak jste se sžil s českou nejvyšší soutěži po letním příchodu?
Stále si ještě zvykám. Je to hodně fyzicky náročná soutěž, ale technicky jsem silný, takže je to jen o tom zkombinovat techniku s kondickou stránkou.   

Už jste si zvykl na dlouhé cestování?
(smích) Zpočátku jsem byl překvapený. V Holandsku jsou vzdálenosti k jednotlivým soupeřům maximálně do tří hodin jízdy. Tady jsem zažil i sedm hodin autobusem do Teplic. Přestože cestujeme autobusem nebo vlakem, tak jsem si myslel, že bychom mohli využívat někdy i letadlo (smích). Fakt! Ale v pohodě, autobusy a hlavně vlaky jsou pohodlné, takže se cestuje dobře a já aspoň můžu pozorovat místa po celé republice.Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná