Další milník přepsán! Příbram-Karviná 0:2

21.09.2019 | redakce, foto/Michal Chadim

Další milník přepsán! Příbram-Karviná 0:2 Tři důležité body z destinace, kde se to povedlo vůbec poprvé! Karvinští ani čtvrtý zápas v řadě na hřišti soupeře neprohráli, naopak vezou vítězství z Příbrami!

10.kolo, sobota 21.9.2019
1.FK Příbram - MFK Karviná  0:2  (0:1)
Branky: 23. Smrž, 66. Ndefe
ŽK: Petráň, Čonka, Ba Loua, Hrdlička, Steven (vš. KAR.)
Rozhodčí: Machálek - Horák, Batík
1.FK Příbram: Boháč – Tregler (36. Nový), Kodr, Šimek, Antwi (72. Stuparevič) – Alvir, Rezek, Soldát, Zeman – Polidar – Škoda (59. Voltr).
MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Lingr (68. Putyera), Smrž, Hanousek, Ba Loua (86. Moravec) – Steven, Petráň.
Počet diváků: 2162

Karvinští přicestovali do středních Čech pouze s šestnáctkou hráčů, ale už s uzdraveným Janem Moravcem. Od úvodního hvizdu měli platonickou převahu domácí, ovšem jejich centry a pokusy o zakončení postrádaly kvalitu a přesnost.

Od desáté minuty už ale bylo všechno jinak. Hosté ze Slezska začali domácí přehrávat hlavně po stranách a rezonovaly z toho větší příležitosti a jedna tutovka – Čonka místo střely z první zbytečně v šestnáctce spadl a vykoledoval si žlutou kartu. Poté Ba Loua krásně rozjel rychlou akci, přízemní centr nechal Steven nabíhajícímu Lingrovi, který před prázdnou bránou selhal.

Hosty promarněná šance mrzela pouhou minutu, než se k odraženému míči po zákroku Boháče dostal Vojtěch Smrž a nechytatelnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči poslal Karvinou do zaslouženého vedení. V těchto minutách byl na hřišti jen jeden tým, Příbram jakoby neexistovala. Agilní Ba Loua pak ještě přidělal vrásky brankáři Boháčovi tvrdou ranou, kterou s námahou vyrazil.

Příbram se mohla dostat do zápasu po přímém volném kopu Jana Rezka, ten však trefil z dvaadvaceti metrů břevno. Domácí kouč Nádvorník reagoval na vývoj utkání stáhnutím Treglera, jenž si stý ligový start moc neužil. Krátce před pauzou nedosáhl na přesný centr domácí kanonýr Michal Škoda, který byl ve vzduchu zcela osamocený. Domácí v závěru tlačili, ovšem Čonka i Kouřil nebezpečí za již překonaným Hrdličkou uhasili včas.

Karvinští ve druhé půli kontrolovali náskok a nepouštěli domácí do výraznějších příležitostí a sami se dál soustředili na brejky. A pětadvacet minut před koncem udeřili podruhé – ránu Vojtěcha Smrže vyrazil Boháč pouze před sebe, kde zůstal osamocený pravý bek Gigli Ndefe a pro nizozemského fotbalistu nebyl problém umístit míč do prázdné brány. Pro hráče s dvojkou na dresu to byl premiérový zásah v české lize.

Domácí neměli na zvrat nárok, hosté v pohodě dovedli zápas do vítězství. První ostrý zákrok si Libor Hrdlička připsal až v šestaosmdesáté minutě po střele z dálky od Jana Rezka, která měla gólové parametry, ale slovenský gólman vytasil pravou ruku a umístěnou střelu přesně k tyči vyrazil. Poté během dvou minut zlikvidoval další dva pokusy z dálky a to bylo vše.  Víc se nestalo - tři body a třetí nula vzadu nesmírně těší!

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Od začátku jsme se nemohli dostat do hry. Dělal nám problém důraz hostů. Náš výkon byl špatný, vůbec jsme se nedostali k vlastní hře. Byl to určitě náš nejhorší domácí výkon v této sezóně.“

Hostující trenér František Straka: „Jsem absolutně spokojený. Z kluků vyzařovala i přes početnou marodku velká energie. Cílevědomě jsme si šli vítězství a povedlo se, i když ano, měli jsme štěstí při trefě Rezka do spojnice tyče a břevna.  Tyto tři získané body jsou pro nás jako živá voda, ale musíme je potvrdit příští týden ve slezském derby.“

• Kvalifikace pro U12 a U13
včera - Posledními dvěma turnaji vyvrcholí v úterý a ve středu kvalifikace Ondrášovka Cupu. Jedny ze skupin obou kategorií se budou hrát i v Karviné. Na Kovoně se v úterý (U12) a ve středu (U13) začne v 10 hodin.

• Sestřih utkání se Slováckem
včera - Nedělní domácí duel proti Slovácku si připomeňte v sestřihu nejzajímavějších akcí ZDE.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 3 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
18.10. - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.