Generální partner
Světlý režim
17. září 2021

Jan Baránek před Teplicemi: Utkání musíme zvládnout, jiná cesta nevede!

Asistent Jan Baránek povede fotbalisty MFK ještě v domácím duelu s Teplicemi. Od příštího zápasu se už na lavičku vrátí hlavní kouč Jozef Weber. Co Baránek očekává od nedělního utkání? Více v rozhovoru...

Trenére, dá se nazvat pro další část sezóny nadcházející zápas s Teplicemi jako klíčový?
Jiná cesta nevede, než nedělní utkání zvládnout. Oběma týmům jde o dost. Pro nás je to klíčové, že hrajeme doma a především jsme narozdíl od Teplic v této sezóně ještě nevyhráli.

Jaké je to pracovat s týmem, který ještě neokusil radost z výhry?
Je to těžké, ale pořád je začátek sezóny. Na klucích se ale nějakým způsobem podepsaly ty dva zápasy, ve kterých vedli o dva góly – s Pardubicemi a Zlínem. Všichni jsme ale profíci, i takové situace se občas vyskytnou a musíme se s tím vyrovnat.

Viděli jste poslední zápas Teplic z minulého týdne proti Baníku?
Viděli. Nehráli vůbec špatně, v závěru rozhodl jejich vlastní gól. Během zápasu si vytvořili slušné příležitosti a víme, že to bude těžký soupeř.

Na poslední chvíli Severočeši posílili o dva cizince. Především urostlý Peruánec Succar by jim v těžkých utkáních, která budou plná soubojů, mohl pomoct, ne?
To uvidíme. Něco jsme viděli na videu a uvidíme, zda dostane šanci od začátku. Ten zápas ale nebude o Teplicích, ale hlavně o nás!

Připomenete hráčům nějaké fragmenty z květnového vzájemného utkání, které se podařilo zvládnout po výsledku 2:0?
V něčem to bude podobný zápas. Teplice tady hrály „o život“, i když v konečném součtu ta porážka u nás nic neřešila. Teď jde o hodně oběma týmům!

Alfou a omegou je podpora fanoušků, kteří půjdou během čtyř dnů dvakrát na fotbal – po ligovém zápase bude na programu pohár s Chrudimí. Věříte v podobnou atmosféru jako panovala při utkání proti Slavii před reprezentační přestávkou?
Pohár bude specifičtější, ale v obou utkáních budeme potřebovat jejich pomoc. Hlavně tedy proti Teplicím. Během zápasu se Slavií bylo vidět, jak kluci hrají a bojují, když cítí podporu zaplněných tribun. Skvělé představení na hřišti vtáhlo diváky do zápasu a byla skvělá atmosféra. V neděli potřebujeme zopakovat výkon ze hřiště proti Slavii a byli bychom rádi, kdyby fanoušci zopakovali zase svůj výkon z tribun (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo