Generální partner
Světlý režim
18. září 2021

V neděli o šest bodů, Karviná-Teplice (ne,16)

Karvinští hostí patnácté Severočechy a potřebují opravdu nutně naplno bodovat. Oba týmy mají pouhé tři body s tím rozdílem, že domácí ještě v této sezóně nevyhráli...

Od posledního domácího zápasu, který se hrál se Slavií a skončil v parádní atmosféře 3:3, uběhly už tři týdny. Tentokrát nedorazí na Městský stadion v Karviné-Ráji tak atraktivní soupeř, ale zápas to bude mnohem důležitější. Zatímco s pražským gigantem neměli Karvinští co ztratit, tak tentokrát jsou karty rozdány jasně - fotbalisté MFK potřebují opravdu nutně získat tři body. „Jiná cesta nevede, než nedělní utkání zvládnout. Oběma týmům jde o dost. Pro nás je to klíčové, že hrajeme doma a především jsme narozdíl od Teplic v této sezóně ještě nevyhráli,“ prohlásil asistent trenéra Jan Baránek.

Ten ještě v tomto zápase zaskočí na pozici hlavního trenéra za distancovaného Jozefa Webera. Teplice vnímá jako těžkého soupeře, ale myslí si, že v domácím prostředí to bude hlavně o jeho týmu. „Hosty jsme viděli na videu, minule proti Baníku nehráli vůbec špatně. V závěru utkání rozhodl jejich vlastní gól. Ale během zápasu si vytvořili slušné příležitosti ke skórování,“ shrnul Baránek.

Podobný názor jako trenér Baránek má i univerzál Daniel Stropek. „Půjde o klíčový zápas. Opravdu není ideální mít po sedmi kolech pouhé tři body,“ podotkl třiadvacetiletý hráč.

Fotbalisté Teplic jsou v tabulce patnáctí a prozatím získali tři body za jedno vítězství a šest porážek. Tříbodový zisk oslavili Severočeši před domácími fanoušky proti Jablonci (1:0). Zajímavostí je, že v kádru týmu ze Stínadel figurují pouze tři cizinci (Francouz, Moldavan a Peruánec).

Svěřenci Radima Kučery po utkání necestují domů, ale zůstávají. Důvod je jasný – hned ve středu totiž hrají v Třinci třetí kolo MOL Cupu a bylo by zbytečné se v neděli veečer přes celou republiku vracet a hned v úterý se rozjet znovu do Moravskoslezského kraje. Ano, takhle si s Teplicemi pražský los zašpásoval.

Nejlepšími střelci obou týmů jsou útočníci. Na karvinské straně třígólový Michal Papadopulos, na straně druhé dvougólový Jakub Mareš. V celkové bilanci jsou na tom lépe Teplice, které vyhrály pět utkání. Čtyřikrát skončilo utkání remízou a dvakrát se radovali Karvinští. A právě výhry MFK jsou z posledních dvou výjezdů Severočechů do Slezska. Poslední zápas ještě není starý ani čtyři měsíce – v předposledním kole minulé sezóny vyhrála Karviná doma 2:0!

Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Teplice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 19. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek. Pokladny stadionu se otevřou v 14:30 hodin a k zakoupení budou i vstupenky na pohárový středeční duel s Chrudimí. Důležité informace před samotným vstupem najdete ZDE.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo