Generální partner
Světlý režim
29. duben 2022

Jan Somberg před Jabloncem: Pořád je o co hrát!

Před druhým utkáním nadstavbové části podotkl asistent trenéra Jan Somberg, že i přes osmibodovou ztrátu je pořád o co hrát. Nejbližší soupeř, FK Jablonec, je zároveň nejbližším přímým konkurentem. A na severu Čech se děly tento týden věci...

Přímý boj o vyhnutí se poslednímu místu pokračuje. Pořád je o co hrát, že ano?
Přesně tak, pořád je o co hrát. Akorát momentálně nebojujeme s Pardubicemi, ale s Jabloncem, na který máme osmibodové manko.

Cítíte z jejich vyjadřování nebo samotné hry, že jsou nervózní z aktuální situace?
Možná je to trochu může svazovat. Ale na začátku týdne vyměnili trenéra. Bude tam nový impuls, asi promíchají sestavu. Trochu tlak asi cítí, ale jsem přesvědčený, že to tak vnímají všechny týmy hrající skupinu o záchranu.

Jak jste reagovali na změnu na jabloneckém trenérském postu? Překvapilo vás to?
Po domácí prohře s Pardubicemi se to možná trochu dalo čekat. Je to ale jejich starost a asi mi to víc nepřísluší komentovat. Udělali změnu a věří, že jim to přinese úspěch.

Jak hodnotíte kádr Jablonce, kde se to zajímavými jmény jenom hemží?
Mají určitě kvalitní a zkušený kádr. Všude se už pád dnů píše o Zeleném a jeho odchodu do Sparty. Mají tam zkušeného Hübschmana s výbornou kariérou, Pilaře s Malínským, středopolaře Považance. Je tam třeba i zkušený Krob...

Na čtvrtečním zasedání Disciplinární komise LFA se rozhodlo o dvou stopkách pro vyloučené hráče z minulého zápasu. Mikuš obdržel třízápasový trest, Zorvan si nezahraje dvakrát. Je to nepříjemnost směrem k neděli?
Vždycky je to nepříjemnost. Ale máme tady další hráče, kteří dostanou příležitost. Musí se jí chopit a ukázat nám, že děláme chybu a nestavíme je pravidelně.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo