Generální partner
Světlý režim
30. duben 2022

Třetí a nejdůležitější vzájemný zápas v sezóně, Jablonec-Karviná (ne,16)

Duel předposledního s posledním týmem tabulky uvidí v neděli odpoledne jablonecká Střelnice! Karvinští potřebují k prodloužení naděje, aby po nadstavbové části přímo nesestoupili, vyhrát. Jakýkoliv jiný výsledek už téměř jistě odsoudí svěřence trenéra Bohumila Páníka k pádu o patro níž...

Svěřenci trenérů Bohumila Páníka a Jana Somberga se nacházejí v těžké situaci a před každým zápasem to hlavně po psychické stránce je horší a horší. Na severu Čech se celý tým bude muset vypořádat i s nucenými absencemi hráčů základní sestavy Filipa Zorvana a Rajmunda Mikuše – oba pykají za vyloučení z duelu proti Zlínu.

Zorvan dostal dvouzápasovou stopku, Mikuš si nezahraje tři utkání. „Je to nepříjemnost, ale máme tady další hráče. A ti dostanou příležitost. Musí se jí chopit a ukázat nám, že děláme chybu, když je nestavíme,“ upozornil asistent trenéra Jan Somberg. Ten zároveň dodává, že i přes osmibodové manko je pořád o co hrát. „Oproti posledním zápasům se změnilo pouze to, že naším přímým konkurentem o patnácté místo nejsou Pardubice, nýbrž Jablonec,“ řekl.

Somberg si myslí, že zvyšující se tlak Jablonec asi cítí, ale to všechny týmy hrající ve skupině o záchranu. A především - Jablonec nezvládl první domácí zápas. Minulý týden prohrál překvapivě 0:1 s Pardubicemi. „Může je to trochu svazovat. Ale pořád mají velice zkušený a kvalitní mančaft,“ narážel na hráče jako Zelený, Malínský, Pilař, Považanec, Hübschman či Krob.

V Jablonci se na začátku týdne udála velká změna – trenér Petr Rada se s majitelem klubu domluvil na ukončení spolupráce a aktuálně patnáctý tým tabulky převzali asistenti Vágner s Čížkem. Důvod trenérské rošády byl jasný. Jablonec se potácí nad propastí – tým, který by měl hrát v první polovině tabulky, je předposlední a reálně mu hrozí záchranářské starosti až do posledního zápasu nadstavby. Nedělní duel na domácí straně jistě vynechá Michal Surzyn, který má jednozápasový trest za vyloučení proti Pardubicím.

Oba týmy se v letošní sezóně potkaly dvakrát. V podzimním utkání vyhrál Jablonec těsně 1:0, na začátku jara v Karviné skončilo utkání remízou 1:1. Nejlepšími střelce jsou šestigólový Michal Papadopulos na straně MFK Karviná a Tomáš Malínský s Václavem Pilařem na straně Jablonce – ti se však trefili pouze třikrát. Možná i proto je Jablonec tým s nejhorší ofenzivou z celé F:L.

Utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu FK Jablonec – MFK Karviná začíná na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou v neděli 1. května v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo