Generální partner
Světlý režim
14. září 2019

Jede se dál, dorazí Klokani! Karviná-Bohemians 1905 (ne,15)

Reprezentační pauza je minulostí, FORTUNA:LIGA pokračuje devátým kolem a Karvinští se po téměř měsíci představí opět v domácím prostředí.

Čtyřbodový zisk z posledních dvou duelů se pokusí hráči MFK Karviná potvrdit před vlastními fanoušky a skolit pražský výběr z Ďolíčku, kterému v minulé sezóně nevstřelili na domácím trávníku ve dvou duelech ani gól. „Tímto duelem pro nás začínají zápasy pravdy,“ zmínil správně záložník Marek Hanousek. Po nedělním utkání jedou Karvinští do Příbrami a za dva týdny přivítají ve slezském derby Opavu.

Hráči i fanoušci jsou nažhavení, naposledy se v Karviné hrál prvoligový zápas 18. srpna a Liberec si odvezl hubené jednobrankové vítězství. „Tři body z domácího utkání už potřebujeme jako sůl. Všichni pro maximální zisk uděláme maximum.  Jsem přesvědčený, že fanoušci přijdou, má být fajn počasí a potřebujeme jejich podporu,“ vzkázal trenér MFK František Straka,

Co čekat od Bohemky? „Je to nepříjemný, těžký a běhavý mančaft, na kterém je znát rukopis trenéra Martina Haška,“ má jasno karvinský trenér, který bude muset oželet kapitána Milana Rundiće, jenž pyká za čtyři žluté karty. Do zápasového zatížení se už vrací Jan Moravec, zatím ovšem pouze za B-tým.


Pražští Bohemians jedou do Karviné jako nejhorší tým na hřišti soupeřů – spolu s Příbramí venku ještě nebodovali. Týmu trenéra Martina Haška se však velmi daří v domácích zápasech i díky hezkým brankám ze standardních situací v podání Jakuba Podaného a především gólům ze samotného závěru. Prozatím tedy Bohemka všech svých deset bodů uhrála v Ďolíčku!

Tým z hlavního města přes léto doplnil kádr dle svých možností a na první pohled se zdá, že je kvalitnější než v minulé sezóně. Za stěžejní příchody můžeme určitě označit angažmá Kamila Vacka a Jakuba Podaného. Prvně jmenovaný hrál v Gliwicích s Martinem Bukatou, Podaný zase dlouhou dobu v Dukle s Markem Hanouskem.

Z Příbrami přišel do hlavního města francouzský útočník Ibrahim Keita, dalšími posilami jsou Petr Hronek s Jakubem Radou, Danielem Köstlem a Patrikem Le Giangem, který chytal i za Karvinou. Z odchodů stojí za zmínku přesun Rudolfa Reitera do Ostravy. V minulé sezóně to Karviné proti Bohemce moc nešlo – ve třech duelech čtyřikrát hráči ze Slezska inkasovali a nevstřelili ani gól. V Praze remizovali 0:0, doma oba zápasy prohráli (0:3 a 0:1).

Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 15. září v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek. Pokladny stadionu se otevřou v 13:45 hodin. Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.

so 21.12. | redakce

Vlk: Mužstvo chceme po špatném podzimu okysličit

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk v obsáhlém rozhovoru hodnotí nepovedenou podzimní část, skladbu kádru, zranění, invektivy na jeho osobu a seznam hráčů, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá.