Generální partner
Světlý režim
13. září 2019

Straka: Haškův rukopis je na hře Bohemky znát

Kouč František Straka zve fanoušky na nedělní zápas a chválí práci celého týmu během reprezentační přestávky. Karvinští se v neděli znovu po měsíci představí v domácím prostředí a potřebují už před vlastními fanoušky naplno bodovat.
Trenére, čeští reprezentanti odehráli dvě utkání na Balkánském poloostrově a získali tři body. Co na to říkáte?
Právě ty tři body z Černé Hory nám dávají naději do úspěšného závěru kvalifikace. 

Myslíte, že český národní tým to zvládne a postoupí na EURO?
Moc si to přeju, protože náš fotbal to potřebuje.

Jak vypadala reprezentační přestávka v týmu MFK?
Vypadala moc dobře, pauza splnila svůj účel. Měli jsme v plánu udělat v tréninkovém procesu některé věci, které se podařily. Všichni hráči přistupovali k jednotlivým úkolům zodpovědně a to mě těší.

Navíc jste odehráli i přípravný duel proti Třinci.
Ano, zápas byl před volným víkendem záměrně vložený na pátek a kluci do něj šli z plného tréninku, což bylo na hřišti vidět. A to je přesně to, co potřebuji vidět. Navíc hráli i méně vytěžovaní hráči. Absolutní spokojenost!

V neděli přijede nepříjemná Bohemka. Jak na tým z hlavního města?
Řekl jste to přesně - je to nepříjemný, těžký a běhavý mančaft. Rukopis kouče Haška je na jejich hře hodně znát. My ovšem potřebujeme a chceme doma vyhrát, protože se nám to v předchozích domácích zápasech ještě nepodařilo. Uděláme pro to všichni maximum, tři body potřebujeme jako sůl.

Navíc se představíte po měsíci zase doma. Může to být pro hráče pozitivní doping?
Může to tak být. Předně chci říct, že jsme z venkovních duelů přivezli čtyři body a postup v poháru, což je super. Nyní mám před dalšími čtyřmi koly do druhé reprezentační přestávky v hlavě další bodový cíl, který bych rád s týmem naplnil.

Prozradíte ho?
Ne, nechám si to zatím pro sebe (úsměv). V neděli ovšem musíme udělat první krok. Jsem přesvědčený, že fanoušci určitě přijdou. Mělo by být celkem fajn počasí a my jejich podporu vážně potřebujeme.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii