Generální partner
Světlý režim
29. červenec 2021

Jozef Weber před Hradcem Králové: Euforii soupeře chceme zastavit!

První domácí zápas je tady! Karvinští hostí v sobotu odpoledne na svém stadionu nováčka z Hradce Králové, který se do nejvyšší soutěže vrátil po pěti sezónách ve druhé lize. Co soudí o soupeři kouč MFK Karviná Jozef Weber?

Trenére, v prvním domácím zápase narazíte na nováčka z Hradce Králové. Bylo by asi ideální začít doma vítězstvím, že?
Byl by to ideální scénář. Ale čeká nás velice těžký soupeř, který v zápase s Bohemians Praha 1905 podal velice dobrý výkon. Ostatně pozápasové vyjádření z řad Bohemky, že měli s Hradcem velké problémy, je pro nás dostatečným varováním!

Myslíte si, že výkon Votroků se bude lišit od již zmíněného prvního „domácího“ utkání před týdnem?
Těžko odhadnout, je to nováček. Ale tím, že domácí zápasy nehrají doma, ale v azylu v Mladé Boleslavi, tak si myslím, že způsob hry příliš nezmění.

Na koho z kádru soupeře budete své svěřence nejvíc upozorňovat?
V prvním zápase velice dobře zahrála útočná dvojice Dvořák s Vašulínem, které dobře znám. Důležitá byla i podpora krajů v podání Urmy s Mejdrem. A nemůžu zapomenout ani na nestárnoucího Jakuba Radu, kterého jsem trénoval ještě na Bohemce i v Mladé Boleslavi – prokousal se zdravotními problémy. Pokud je zdravý, tak je to velmi kvalitní hráč.

Očekáváte od Hradce stejnou nováčkovskou euforii, když se po pěti sezónách vrátil do nejvyšší soutěže, jako od Pardubic v minulé sezóně?
Nechci to vůbec odhadovat, ale my chceme jejich euforii zastavit (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná