Generální partner
Světlý režim
30. červenec 2021

Votroci prvním domácím soupeřem, Karviná-Hradec Králové (so,16)

Jsou to už čtyři roky a tři měsíce, kdy se oba soupeři naposledy potkali. Bylo to v první karvinské ligové sezóně, ve které naopak Votroci soutěž opustili a vrátili se do ní až nyní. Před týdnem vstoupily oba celky do nové sezóny remízou…

Karvinští mohli mít po prvním kole víc než jeden bod, jenže v Praze proti Pardubicím ztratili dvougólové vedení. Šanci na reparát mají v sobotu. „Ideálním scénářem by bylo samozřejmě vyhrát. Ale čeká nás velice těžký soupeř, který v zápase s Bohemians Praha 1905 podal velice dobrý výkon. Ostatně pozápasové vyjádření z řad Bohemky, že měli s Hradcem velké problémy, je pro nás dostatečným varováním,“ podotkl se vší vážností trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Velkým plusem a povzbuzením je skutečnost, že v sobotu může přijít plný stadion fanoušků. Karvinský fanoušek je jistě hladový po fotbale a první domácí zápas si nenechá ujít. Na koho v dresu soupeře si dát pozor? „V prvním zápase velice dobře zahrála útočná dvojice Dvořák s Vašulínem, které dobře znám. Důležitá byla i podpora krajů v podání Urmy s Mejdrem. A nemůžu zapomenout ani na nestárnoucího Jakuba Radu, kterého jsem trénoval ještě na Bohemce i v Mladé Boleslavi – prokousal se zdravotními problémy. Pokud je zdravý, tak je to velmi kvalitní hráč,“ prohlásil Weber.

Hradec Králové se do nejvyšší soutěže vrátil po pěti sezónách, které strávil o patro níž. Mezi elitu je přivedl kouč Zdeňko Frťala, který však po úspěšné sezóně skončil a klub angažoval velezkušeného Miroslava Koubka, který je zároveň ve svých 69 letech nejstarším koučem ve FORTUNA:LIZE.

Votroci sází na české fotbalisty, v kádru totiž mají pouze jednoho zahraničního hráče – Slováka Erika Prekopa. Podle slov trenéra Koubka není jediným cílem záchrana, ale s týmem by rád hrát v lize důstojnou roli. „Necítíme se jako outsider,“ prohlásil na předsezónní tiskové konferenci. V kádru soupeře figuruje Filip Kubala, který v předminulé sezóně oblékal karvinský dres.

Od roku 2008 se ve vzájemném soutěžním utkání nestalo, aby byl stav po devadesáti minutách nerozhodný. Výjimkou byl pouze přípravný duel v roce 2014, který skončil 0:0. Navíc v posledních dvou zápasech, které se datují do sezóny 2016/2017, si fanoušci užili gólových hodů – padlo sedm (4:3) a šest gólů (4:2) a v obou utkání vyhrála Karviná, na což si velmi dobře vzpomíná trenér Weber.

Utkání 2. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Hradec Králové začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 31. července v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Cieslar. Veškeré informace před návštěvou utkání najdete ZDE a poklady se otevřou hodinu a půl před výkopem.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo