Generální partner
Světlý režim
30. červenec 2021

Votroci prvním domácím soupeřem, Karviná-Hradec Králové (so,16)

Jsou to už čtyři roky a tři měsíce, kdy se oba soupeři naposledy potkali. Bylo to v první karvinské ligové sezóně, ve které naopak Votroci soutěž opustili a vrátili se do ní až nyní. Před týdnem vstoupily oba celky do nové sezóny remízou…

Karvinští mohli mít po prvním kole víc než jeden bod, jenže v Praze proti Pardubicím ztratili dvougólové vedení. Šanci na reparát mají v sobotu. „Ideálním scénářem by bylo samozřejmě vyhrát. Ale čeká nás velice těžký soupeř, který v zápase s Bohemians Praha 1905 podal velice dobrý výkon. Ostatně pozápasové vyjádření z řad Bohemky, že měli s Hradcem velké problémy, je pro nás dostatečným varováním,“ podotkl se vší vážností trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Velkým plusem a povzbuzením je skutečnost, že v sobotu může přijít plný stadion fanoušků. Karvinský fanoušek je jistě hladový po fotbale a první domácí zápas si nenechá ujít. Na koho v dresu soupeře si dát pozor? „V prvním zápase velice dobře zahrála útočná dvojice Dvořák s Vašulínem, které dobře znám. Důležitá byla i podpora krajů v podání Urmy s Mejdrem. A nemůžu zapomenout ani na nestárnoucího Jakuba Radu, kterého jsem trénoval ještě na Bohemce i v Mladé Boleslavi – prokousal se zdravotními problémy. Pokud je zdravý, tak je to velmi kvalitní hráč,“ prohlásil Weber.

Hradec Králové se do nejvyšší soutěže vrátil po pěti sezónách, které strávil o patro níž. Mezi elitu je přivedl kouč Zdeňko Frťala, který však po úspěšné sezóně skončil a klub angažoval velezkušeného Miroslava Koubka, který je zároveň ve svých 69 letech nejstarším koučem ve FORTUNA:LIZE.

Votroci sází na české fotbalisty, v kádru totiž mají pouze jednoho zahraničního hráče – Slováka Erika Prekopa. Podle slov trenéra Koubka není jediným cílem záchrana, ale s týmem by rád hrát v lize důstojnou roli. „Necítíme se jako outsider,“ prohlásil na předsezónní tiskové konferenci. V kádru soupeře figuruje Filip Kubala, který v předminulé sezóně oblékal karvinský dres.

Od roku 2008 se ve vzájemném soutěžním utkání nestalo, aby byl stav po devadesáti minutách nerozhodný. Výjimkou byl pouze přípravný duel v roce 2014, který skončil 0:0. Navíc v posledních dvou zápasech, které se datují do sezóny 2016/2017, si fanoušci užili gólových hodů – padlo sedm (4:3) a šest gólů (4:2) a v obou utkání vyhrála Karviná, na což si velmi dobře vzpomíná trenér Weber.

Utkání 2. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Hradec Králové začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 31. července v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Cieslar. Veškeré informace před návštěvou utkání najdete ZDE a poklady se otevřou hodinu a půl před výkopem.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná