Generální partner
Světlý režim
23. listopad 2015

Karvinští si jedou odvetu do Adidas arény užít

Úterní osmifinálová odveta MOL Cupu má jasného favorita - domácí Mladou Boleslav. Svěřenci karvinského trenéra Jozefa Webera musí dohánět jednogólové manko z prvního zápasu.

Po necelém měsíci se oba týmy potkají znovu. Tentokrát bude mít výhodu domácího prostředí třetí tým Synot ligy. Zatímco však nejvyšší soutěž ještě pokračuje, Karvinští se už nemají nač šetřit – v sobotu jim skončila podzimní část Fotbalové národní ligy, ve které obsadili třetí příčku. „Je to přesně tak. My jsme moc rádi, že jsme si díky předešlým výkonům vybojovali toto dvojutkání, které může klukům jen pomoct. Určitě do něj půjdeme naplno, půjde o poslední ostré utkání v tomto kalendářním roce,“ prohlásil trenér Jozef Weber.

Zápas se uskuteční pod umělým osvětlením a Karvinští si jej chtějí hlavně užít. „Nemáme vůbec co ztratit. Na utkání na hezkém stadionu se všichni těšíme,“ nechal se slyšet po sobotním utkání, ve kterém dal gól a na jeden přihrál, záložník Petr Glaser. Domácím stačí neprohrát a postoupí do čtvrtfinále. V případě karvinské výhry 1:0 by došlo na penaltový rozstřel. Jakékoliv jiné vítězství druholigového týmu by znamenalo prvotřídní senzaci na úkor nejofenzivnějšího týmu Synot ligy v čele s hvězdami jako Barošem, Magerou či Skálakem.

Mladá Boleslav odehrála o víkendu rovnocenné utkání u obhájce titulu z Plzně, kde nakonec prohrála 0:1. Navíc čtyři dny po pohárové odvetě ji čeká domácí televizní duel s Bohemians 1905. Dá se tedy očekávat, že trenér Jarolím bude některé své opory opět šetřit. „Přesto kádr soupeře je nadstandardní a široký. Karel Jarolím má z čeho vybírat. Na druhou stranu jsme se v domácím zápase přesvědčili, že pokud podáme kvalitní bojovný výkon, můžeme se jim vyrovnat. Ale Boleslav je jasným favoritem,“ ví  Weber.

Odvetné utkání osmifinále MOL Cupu FK Mladá Boleslav – MFK OKD Karviná startuje v Adidas aréně v úterý 24. listopadu v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Váňa.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo