Generální partner
Světlý režim
11. duben 2021

Lukáš Čmelík: Nebyl to dokonalý míč, ale „Papa" ukázal své kvality

Znovu velice dobrým výkonem korunovaným gólovou přihrávkou se v utkání s Plzní prezentoval ofenzivní záložník Lukáš Čmelík. Systém hry mu pod novým trenérem Jozefem Weberem vyloženě sedí!

Lukáši, bod s Plzní musíte brát s ohledem na soupeřovy velké šance z první půle, že?
Bod proti takovému mužstvu samozřejmě bereme. Na dobrý výkon ze Zlína jsme chtěli navázat i v domácím prostředí, což se podařilo. Jasně, v první půli jsme měli dost štěstí a podržel nás výrazně Cipis v bráně – pochytal to tam slušně (úsměv). Ve druhé půli už bylo šancí méně, ale paradoxně jsme inkasovali. Ale bod máme, takže spokojenost.

Překvapilo vás, v jaké sestavě Plzeň nastoupila?
Chybělo jim pár hráčů, to je fakt. Připravovali jsme se na trochu odlišnou sestavu, ale v podstatě na naši hru to nemělo zásadní vliv. Možná nám to v konečném součtu i pomohlo. Já osobně jsem se těšil, že si zahraji proti Davidu Limberskému, škoda.

Jak byste popsal situaci před prvním gólem, kde jste uplatnil svou rychlost?
Typický brejk, co trénujeme. Jean Mangabeira mi poslal pěkný míč podél obránce, já ho přesprintoval a naslepo jsem míč posílal před bránu, kde jsem věděl, že Michal Papadopulos bude. Nebyl to z mojí strany dokonalý míč, ale Michal ukázal své kvality a to jeho zakončení bylo úžasné!Z dvou zápasů pod novým trenérem máte čtyři body. Sám trenér Weber na tiskovce řekl, že kdyby mu to někdo řekl, tak by je bral. Co vy?
S příchodem nového trenéra je to vždy nový impulz pro hráče. Myslím si, že jsme si rychle osvojili trenérovy myšlenky. Zatím se nám daří plnit pokyny, což je dobře. Věřím, že další body budou přibývat. Nejlépe hned v dalším domácím zápase proti Budějovicím.

Vy sám, cítíte důvěru trenéra?
Ano, cítím a jsem rád, že mi dává prostor. Pod trenérem Weberem jsem odehrál téměř celé zápasy, v obou jsem střídal až ke konci. Jsem rád, že mě v těch zápasech podržel na hřišti tak dlouho. Myslím, že jsem se mu v obou utkáních odvděčil slušnými výkony. Trenér chce hrát systém, který mi vyhovuje.


Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná