Generální partner
Světlý režim
6. červen 2013

Lukáš Kurušta: Trenérům jsem za šanci vděčný

Další, kdo si odbyl premiéru za áčko byl ve středečním utkání ve Zlíně osmnáctiletý karvinský reprezentant Lukáš Kurušta. Právě Kuruštovi dal trenér Josef Mazura důvěru od začátku utkání ve Zlíně.

Prvních pětačtyřicet minut za A tým Karviné máte za sebou. Dobrá zkušenost?

Byl to můj první mistrovský zápas. Párkrát jsem zasáhl pouze do přípravných utkání. Ze začátku jsem měl velkou trému, bál jsem se něco vymyslet.

Kdy to z vás spadlo?

Po dvaceti minutách jsem se dostal do rytmu. Ale celkově byla hra strašně rychlá. Nedá se to vůbec srovnat ani s divizní soutěží, kterou hrajeme s rezervním týmem. Opravdu neporovnatelné, především co se týče síly. Tvrdé až tak ne, ale silovější určitě.

Do druhého poločasu vás vystřídal Jakub Legierski. Bylo to vynucené střídaní?

Nevím, cítil jsem se v pohodě. Trenér asi vycítil tu mojí nervozitu a chtěl dát šanci i Kubovi. Já jsem každopádně rád i za těch pětačtyřicet minut. Bylo to super.

Prožíváte vynikající sezónu. Se starším dorostem jste postoupili do I.dorostencké ligy, teď jste stihl první start za áčko. Ke spokojenosti tedy chybí ještě záchrana béčka, je to tak?

S dorostem jsme nezačali nejlépe, ale po debaklu na Sigmě jsme se rozjeli a naskočili do vítězného vlaku. Všechno nám vycházelo až nad očekávání dobře a zaslouženě jsme mohli už minulý týden oslavit postup do celostátní ligy staršího dorostu. Co se týče áčka, tak jsem vděčný trenérům, že mi tu šanci dali. Opravdu jsem hodně šťastný.

A béčko?

Musíme divizi zachránit. Snad pomůžou i kluci z ročníku 1994, se kterými jsme vykopali postup v dorostu. Bezpodmínečně musíme porazit v sobotu Mohelnici. Věřím, že se nám to povede.

Možná jedinou kaňkou na sezóně je neúčast s reprezentací U18 na turnajích v ruském Petrohradu a Portugalsku. Byl jste hodně zklamaný, když vás kouč Csaplár nevzal?

Kdo by nebyl, že? Ale na druhou stranu musím uznat, že mi vůbec nevyšlo přátelské dvojutkání s Polskem, což byla vlastně generálka na turnaj do Portugalska. Necítil jsem se v optimální pohodě a hrál jsem prostě špatně. Nebudu se na nic vymlouvat.

A vaše cíle do příští sezóny?

Prioritou bude I.dorostenecká liga. Chtěl bych, abychom hráti střed tabulky, ale bude to velmi těžké. Jako nováček se budeme chtít především zachránit. Odchází nám kluci z ročníku 1994, kteří byli oporami. Kádr se musí vhodně doplnit, aby nám to šlapalo. Ale to už je na trenérech.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo