Generální partner
Světlý režim
4. červen 2013

O proniknutí do první osmičky, Zlín-Karviná (st,17)

Zakončit sezónu dobrým výsledkem. To mají v plánu karvinští fotbalisté ve středečním utkání na zlínské Letné v dohrávce 17.kola FNL. Zápas začíná v 17 hodin.

Původní termín 17. kola byl naplánovaný na začátek března, ale kvůli nezpůsobilým terénům bylo kompletní kolo přeloženo až na konec termínové listiny. „Nyní také není počasí ideální, ale sezóna se dohrát musí. Nejlépe už ve středu, protože kluci také potřebují na chvíli vypnout a mít aspoň nějakou dovolenou,“ prohlásil trenér Karviné Josef Mazura s tím, že jeho svěřenci budou mít hned od čtvrtku volno. „Znovu se potkáme v pondělí 17.června. Takže to bude opravdu krátká dovolená, ale s tím se nedá nic dělat,“ usmál se.

Karvinští stále mají šanci dostat se do první poloviny tabulky, což by měla být motivace před závěrečným utkáním sezóny. „To samozřejmě. Ale také bychom chtěli předvést takový výkon, abychom si nepokazili jarní renomé. Přeci jen si myslím, že se udělal kus práce. Věřím proto, že kluci k zápasu přistoupí opět poctivě,“ věří svým svěřencům karvinský trenér.

Právě Zlín trenér Mazura před časem vedl. Ještě v minulé sezóně za něj nastupoval také útočník Aleš Besta. Navíc přímo ze Zlína je Matěj Fiala. Jeho start je však ohrožen. „Matěj má problémy s achilovkou a o jeho případném startu se teprve rozhodne. Ale on sám samozřejmě hrát chce. Strašně se na zápas těší,“ prozradil Josef Mazura, který vnímá zlínský kádr jako stabilizovaný, tudíž velmi nepříjemný. To ostatně dokazuje pohled na tabulku. Zlínští se momentálně nachází na šesté příčce s pětačtyřiceti body. Navíc mají ve svém středu také nejlepšího střelce této sezóny FNL - Lukáše Železníka

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Jaroslav Bílek, kterému budou na čarách pomáhat asistenti Kříž a Machálek. Podzimní duel, který se hrál v Karviné, skončil výhrou ševců 1:0. Tu zařídil už v sedmé minutě stoper Zdeněk Kroča.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo