Generální partner
Světlý režim
2. listopad 2018

MFK míří k rozjetým ševcům, Zlín-Karviná (so,17)

Můj dům, můj hrad - tak přesně toto pořekadlo platí u dosavadních čtyř prvoligových vzájemným duelů Karviné a Zlína. Bude se v sobotu měnit historie?
Po středečním postupu do čtvrtfinále MOL Cupu se musí karvinský tým znovu přeorientovat na ligu, která je jasnou prioritou. Svěřenci Romana Nádvorníka sice jedou na hřiště soupeře, ale trip to nebude příliš dlouhý, cestuje se do relativně blízkého Zlína. 

V posledních dvou duelech Karvinští na hřištích soupeřů pokaždé bodovali - v Praze s Bohemkou (0:0) i v Ostravě s Baníkem (1:1). „Věřím, že celý tým pohárový postup nabudí, odehrajeme kvalitní zápas a budeme bodovat. Chtěli bychom si vynahradit těch zpackaných deset minut proti Olomouci, během kterých jsme přišli v domácím prostředí o všechny body,“ hlásil před sobotou trenér Nádvorník.

Podle hlavního kouče, ale také podle kapitána Marka Janečky těží Zlín z urostlých hráčů. „Rozstřílel se jim Beauguel, je tam Poznar a další. Očekávám hlavně fyzicky náročný duel,“ podotkl Janečka. Roman Nádvorník doplnil, že momentálně jsou úplně pohodě a euforii. „Daří se jim, bude to strašně těžký zápas. Kvalita v útočné fázi je u nich obrovská,“ dodal Roman Nádvorník. 

Nuceně absentovat bude kvůli čtyřem žlutým kartám Adriel D´Avila Ba Loua, otazník visí nad startem Filipa Panáka, který musel minulou sobotu po hodině hry duelu proti Olomouci střídat.Zlínu opět na výbornou vychází podzimní část. Soubor bývalého kouče české reprezentace Michala Bílka, který na zlínskou Letnou přišel v létě, šlape velmi dobře a odměnou je aktuální pátá příčka v tabulce s 24 body. Nezastavitelný je urostlý francouzský útočník Jean-David Beauguel, s osmi góly druhý nejlepší střelec celé FORTUNA:LIGY.

Zatím poslední vzájemný duel vyhrála Karviná doma jednoznačně 4:0. Poslední bodový zisk ze Zlína je starý už šest a půl roku – 31.3.2012 zajistil vítězství 1:0 v rámci druhé ligy Admir Vladavič. Poslední karvinský gól dal na zlínském stadionu Elvist Ciku 5. června 2013, ovšem stejně z toho byla porážka 1:2. Od té doby v dalších čtyřech duelech ani bod a ani gól.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY FC Fastav Zlín – MFK Karviná začíná na stadionu Letná v sobotu 3. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec, asistovat mu bude kolega Hájek a kolegyně Ratajová.
Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo