Generální partner
Světlý režim
2. listopad 2018

MFK míří k rozjetým ševcům, Zlín-Karviná (so,17)

Můj dům, můj hrad - tak přesně toto pořekadlo platí u dosavadních čtyř prvoligových vzájemným duelů Karviné a Zlína. Bude se v sobotu měnit historie?
Po středečním postupu do čtvrtfinále MOL Cupu se musí karvinský tým znovu přeorientovat na ligu, která je jasnou prioritou. Svěřenci Romana Nádvorníka sice jedou na hřiště soupeře, ale trip to nebude příliš dlouhý, cestuje se do relativně blízkého Zlína. 

V posledních dvou duelech Karvinští na hřištích soupeřů pokaždé bodovali - v Praze s Bohemkou (0:0) i v Ostravě s Baníkem (1:1). „Věřím, že celý tým pohárový postup nabudí, odehrajeme kvalitní zápas a budeme bodovat. Chtěli bychom si vynahradit těch zpackaných deset minut proti Olomouci, během kterých jsme přišli v domácím prostředí o všechny body,“ hlásil před sobotou trenér Nádvorník.

Podle hlavního kouče, ale také podle kapitána Marka Janečky těží Zlín z urostlých hráčů. „Rozstřílel se jim Beauguel, je tam Poznar a další. Očekávám hlavně fyzicky náročný duel,“ podotkl Janečka. Roman Nádvorník doplnil, že momentálně jsou úplně pohodě a euforii. „Daří se jim, bude to strašně těžký zápas. Kvalita v útočné fázi je u nich obrovská,“ dodal Roman Nádvorník. 

Nuceně absentovat bude kvůli čtyřem žlutým kartám Adriel D´Avila Ba Loua, otazník visí nad startem Filipa Panáka, který musel minulou sobotu po hodině hry duelu proti Olomouci střídat.Zlínu opět na výbornou vychází podzimní část. Soubor bývalého kouče české reprezentace Michala Bílka, který na zlínskou Letnou přišel v létě, šlape velmi dobře a odměnou je aktuální pátá příčka v tabulce s 24 body. Nezastavitelný je urostlý francouzský útočník Jean-David Beauguel, s osmi góly druhý nejlepší střelec celé FORTUNA:LIGY.

Zatím poslední vzájemný duel vyhrála Karviná doma jednoznačně 4:0. Poslední bodový zisk ze Zlína je starý už šest a půl roku – 31.3.2012 zajistil vítězství 1:0 v rámci druhé ligy Admir Vladavič. Poslední karvinský gól dal na zlínském stadionu Elvist Ciku 5. června 2013, ovšem stejně z toho byla porážka 1:2. Od té doby v dalších čtyřech duelech ani bod a ani gól.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY FC Fastav Zlín – MFK Karviná začíná na stadionu Letná v sobotu 3. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec, asistovat mu bude kolega Hájek a kolegyně Ratajová.
Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo