Generální partner
Světlý režim
23. únor 2013

Mikula: Na jaře budeme sázet na kolektivní výkon

S kapitánskou páskou David Mikula zimní přípravu začal a v sobotu s ní také dva měsíce dřiny dokončil. Zůstane mu páska i v jarních bojích ve Fotbalové národní lize? A jak na hřišti nahradí Admira Vladaviče?

Davide, víte už, jestli budete kapitánem i v jarní části?

Tak to nevím. Určitě se o tom s klukama i trenéry ještě pobavíme. Ale velmi by mě to potěšilo a vážil bych si toho. Každopádně to není ta nejdůležitější věc.

Byl sobotní soupeř ideální směrem k utkání ve Zlíně? Přeci jen Třinec je lídr MSFL a kádr na vyšší soutěž rozhodně má. Udrželi jste vzadu nulu, navíc Třinec se do vážnější šance ani nedostal.

Zápas nám prospěl. Vzadu jsme to zvládli, což je před příštím týdnem určitě optimistické. Ale pořád to byla jen příprava. Ve Zlíně si musíme pohlídat hlavně začátek a neinkasovat. Určitě však je výhra povzbuzením.

Jedinou branku utkání jste zařídil vy přesnou přihrávkou na Mariusze Sobalu. Objevil jste se až na hrotu, což na stopera není příliš obvyklé. Byla to nacvičená akce?

Nebyla. Dostali jsme se do rychlejšího protiútoku a chtěl jsem útok nějak podpořit. Trenéři nás neustále nabádají, že když nastane taková příležitost, tak to máme zkusit a pomoct ofenzivním hráčům. Proti Třinci se to podařilo, navíc branku dal Mariusz, který má také spíše defenzivní úkoly, takže spokojenost.

Zimní příprava byla dlouhá, především jste hodně běhali a nabírali kondici. Jste rádi, že tuto fázi už máte za sebou a najedete na standardní zápasový rytmus?

Samozřejmě. Téměř pro každého fotbalistu není zimní příprava tím nejoblíbenějším. Ale bohužel. Jsme v takovém vegetačním pásmu, že s tím nic neuděláme. Pauza je opravdu dlouhá a něco se dělat musí. Ale určitě jsme rádi, že to máme za sebou a najedeme na klasický režim a program.

V týdnu jste ještě absolvovali rychlostní a vytrvalostní testy. Drtivá většina hráčů se zlepšila oproti listopadu, kdy se testovalo naposled. Z toho vyplývá, že natrénováno máte slušně, ne?

Testy to ukázaly, takže je to tak. Kondičně jsme se posunuli dopředu, což je výborné. Víme, že fyzička je potřeba a budeme z toho žít celé jaro. Také se nám vyhýbala vážnější zranění, takže teď už záleží jen na tom, jak nám to půjde v ostrých zápasech.

Do jaké míry vám počasí nabouralo plány? Přeci jen neodehrát před startem jarní části žádný zápas na přírodní trávě není úplně optimální.

Za dobu, co hraju fotbal, tak se mi snad nestalo, abych pár tréninků nebo minimálně generálku neodehrál na přírodní trávě. Bohužel to neovlivníme a nedá se s tím nic dělat. Navíc to nepostihlo pouze nás, ale celou republiku.

Váš první soupeř, Fastav Zlín, musel dokonce domácí generálku proti Frýdku-Místku kvůli nepřízni počasí zrušit. Může to hrát příští týden nějakou roli nebo jeden neodehraný zápas nic neznamená?

Tak určité nabourání programu to je. Žádný trénink vám nenahradí zápasovou zátěž, ale nějaký větší vliv to mít nebude. Týmy toho přes zimu odehrají spoustu a jestli to je o jeden více či méně, tak moc roli nehraje.

Do týmu přišlo několik nových hráčů a naopak odešel klíčový muž sestavy, Admir Vladavič. Jak těžké ho bude nahradit?

Admir byl na druhou ligu nadstandardní hráč. Věřím tomu, že noví hráči ho nahradí. Do týmu zapadli bez problémů. Bez Admira budeme více sázet na kolektivní výkon a věřím, že těch jedenáct lidí na hřišti bude makat naplno.

Velmi těžká budou úvodní tři kola. Představíte se ve Zlíně, Znojmě a hostíte Bohemians Praha 1905. Bavíte se o tom s hráči v kabině?

Bude to těžké, ale my chceme uspět v každém zápase. Soutěž je extrémně vyrovnaná a rozhodují maličkosti. A nejen v těchto třech kolech, které jste zmínil, ale třeba i v dalších dvou bude extrémně záležet na terénu a počasí. Určitě se nebude hrát nějaký extra kombinační fotbal, bude to spíše o bojovnosti a nebude padat moc branek. Každá sebemenší chybička může rozhodnout. Nějaké cíle si však nedáváme a zatím jsme se o tom v kabině nebavili. Ale v týdnu na to určitě řeč přijde.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo