Generální partner
Světlý režim
7. březen 2020

Na MDŽ doma proti poslednímu, Karviná-Příbram (ne,14:30)

Druhý nejlepší tým jara čeká duel s Příbramí, kterou v Karviné zřejmě naposledy povede dočasný trenér. Karvinští potřebují i tento důležitý zápas zvládnout.

Ano, fotbalisté MFK získali ve třech zápasech sedm bodů, lepší je pouze Plzeň. Navíc jako jediný tým z celé soutěže na jaře ještě neinkasovali. Naopak Mladá Boleslav a právě Příbram jsou jedinými dvěma kluby, které ještě neskórovaly. V případě vítězství utečou svěřenci Juraje Jarábka nedělnímu soupeři už na devět bodů. Ovšem jeho asistent Marek Bielan kontruje. „Nechceme a nedíváme se pod sebe. Naopak se díváme směrem nahoru,“ řekl.

Středočeši mají svých problémů víc než dost. Téměř z gruntu obměnili přes zimu kádr, navíc v posledním únorovém týdnu šéfové klubu odvolali trenéra Romana Nádvorníka a od té doby intenzivně řeší příchod nového trenéra. V neděli ovšem ještě zaskočí Nádvorníkům asistent Petr Čuhel. „Všimli jsme si, že jsou pod dočasným trenérem zodpovědnější směrem dozadu, což dokazuje bezbranková remíza s Mladou Boleslaví,“ prohlásil asistent Marek Bielan.

Byl to první bodový zisk Příbrami v jarní části. „Těžký terén seděl Příbrami určitě víc, než technickému mužstvu, kterým Mladá Boleslav určitě je,“ všiml si Bielan.

V kádru Příbrami už nefigurují známá jména jako Roman Květ či Martin Zeman. Skončil také brankář Marek Boháč. Příchody? Příbram angažovala dva Turky (Aydin Yilmaz a Erdi Sehit), Jakuba Šašinku, který strávil podzim v Karviné, Slováka Petera Kleščíka či dva borce z Hradce Králové – odchovance Jana Kvídu a Filipa Zorvana.

Hlavním tahounem týmu je zkušený Jan Rezek a nedílnou součástí základním sestavy je kmenový hráč MFK Sufi Dramé, jenž však do nedělního utkání zcela jistě nezasáhne. Bilance vzájemných duelů je vzácně vyrovnaná – třikrát vyhrála Karviná a třikrát Příbram. Ze Slezska si Příbram ještě neodvezla ani bod. Podzimní duel v Příbrami vyhráli Karvinští 2:0 po gólech Smrže a Ndefeho.

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FK Příbram začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 8. března ve 14:30 hodin. Hlavní rozhodčím bude pan Pavel Královec. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin, a protože zápas připadá na MDŽ, připravil si klub ve spolupráci s kávarnou Slivkafé speciální akci pro všechny fanynky (více ZDE). 

Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma na tradičních místech – na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů.    

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná