Generální partner
Světlý režim
30. září 2011

Naladíme se opět na vítěznou vlnu proti Varnsdorfu?

MFK OKD Karviná má po smolné prohře na hřišti Opavy jasný cíl, odehrát domácí utkání 9. kola proti FK Varnsdorf s vítěznou tečkou.

FK Varnsdorf je v tabulce na desátém místě. V minulém kole podlehl na domácí půdě Baníku Sokolov 1:3. Z lavičky utkání koučoval nový trenér Pavel Hradiský, který v tété funkci nahradil Aleše Křečka. "Musíme vyzdvihnout výkon Sokolova, který si body zasloužil. My jsme působili nervózním dojmem a to na body stačit nemohlo. Když jsem zaskakoval na pozici hlavního trenéra po Zbyňku Bustovi, porazili jsme Hlučín. To byli mé pocity lepší," prohlásil po utkání Pavel Hradiský.

Hlavní trenér Karviné Karel Kula předpokládá, že Varnsdorf přijede do Karviné s defenzivní taktikou. "Soupeř u nás bude chtít bodovat a podřídí tomu taktiku. Očekávám, že bude hrát ze zajištěné obrany na protiútoky. Varnsdorf bude těžit ze sehranosti, tým se od jarní části soutěže prakticky nezměnil. Chceme navázat na poslední domácí utkání proti Zlínu. Sobotní utkání nesmíme podcenit, ve druhé lize nejsou slabí soupeři," uvedl Karel Kula.

V minulém kole byla ukončena třízápasová druholigová neporazitelnost Karviné. Tým trenéra Kuly prohrál napínavé derby s Opavou 2:3. "Kdybychom ve druhém poločase nehráli v početním oslabení, možná jsme utkání vyhráli. Ale i v deseti jsme hráli statečně, bohužel jsme dostali rozhodující branku tři minuty před koncem z ofsajdu," poznamenal kouč.

"Zápas s Opavou je za námi, nyní je třeba zvládnout oba následující domácí zápasy s Varnsdorfem a Mostem, abychom se opět přiblížili špici tabulky," dodal.

Kvůli karetním trestům pro Hrtánka a Mráze dojde v obraně Karviné opět ke změnám. Po trestu za červenou kartu proti Teplicím se naopak do sestavy vrací René Bolf. Otazník visí nad startem Vladana Milosavljeva, kterého trápily zdravotní problémy.

Utkání 9. kola druhé ligy mezi MFK OKD Karviná a FK Varnsdorf začíná na Městském stadionu v Karviné - Ráji v sobotu od 16:00.

Loňské vzájemné zápasy:

7. kolo: MFK OKD Karviná – FK Varnsdorf 2:0 (2:0)

Branky: 25. Gottwald, 28. Knötig, Žluté karty: Ciku, Knötig, Tchuř, Gottwald – Jakobovský, Kotiš, Novotný. Rozhodčí: Možíš – Pelikán, Marek. Diváci: 1836.

22. kolo: FK Varnsdorf – MFK OKD Karviná 2:0 (2:0)

Branky: 30. Hozda, 45. Rudnyckyj. Bublák. Žluté karty: Pimpara, Hozda, Procházka – Hoffmann, Gajdoš, Knötig, Ficek. Rozhodčí: Drábek – Ubias, Pilný. Diváci: 1020

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo