Generální partner
Světlý režim
5. březen 2022

O další body tentokrát ve středních Čechách, Mladá Boleslav-Karviná (ne,15)

Karvinští v neděli vyběhnou v Lokotrans Areně proti Mladé Boleslavi a budou chtít zkazit domácí premiéru novému kouči Pavlu Hoftychovi, který minulý týden vystřídal odvolaného Karla Jarolíma.

Karvinští získali na jaře pět bodů (výhra na Slavii 1:0 a domácí remízy 1:1 s Jabloncem a 2:2 s Českými Budějovicemi), Boleslavští jediný (s Libercem 3:3). Přesto je mezi oběma týmy sedmnáctibodový rozestup. Špatný úvod druhé části sezóny „odskákal“ trenér Karel Jarolím, kterého nahradil Pavel Hoftych. Pro mužstvo je to pochopitelně změna nový impulz. Šlo to vidět na Slovácku, kde v první půli zahrála Boleslav velmi dobře. Celkově ten tým byl jinak poskládaný, takže tam byla jasně vidět změna,“ prohlásil trenér Bohumil Páník.

Kouč Karviné nebude moci využit vykartovaného Eldara Šehiće. Rád by ovšem s týmem navázal na povedený herní výkon z domácího zápasu proti Českým Budějovicím. „Šlo možná o jeden z nejlepších v domácím prostředí. V tom je základ, musíme na to navázat,“ řekl.

Mladá Boleslav platí za tým, který hodně gólů střílí, ale také inkasuje. Bude to platit i pod novým trenérem? „Může to být všechno úplně jinak. Určitě ale nový trenér už neexperimentuje vzadu a na pozici pravého beka dorazil Martin Sladký z Budějovic,“ doplnil Páník.

Mladoboleslavský klub zažil poměrně turbulentní zimu, kádr opustilo hned několik fotbalistů. Do Slavie přestoupili Fila s Juráskem, Kadlec zamířil do Jablonce stejně jako Mašek. Záložník Jirásek pak odešel hostovat do druholigové Viktorie Žižkov. Naopak se mladoboleslavskému týmu podařilo získat Martina Sladkého na hostování z Českých Budějovic a mladého útočníka z Černé Hory Vuka Strikovice.

Velkým oslabením je určitě zranění útočníka Milana Škody. Ten do utkání určitě nezasáhne stejně jako Vojtěch Smrž, který v Boleslavi hostuje z Karviné. Naopak skvělou formou oplývá Brazilec Ewerton, který dokáže vstřelit gól téměř z každé pozice.

Vzájemné zápasy Mladé Boleslavi a Karviné bývají hodně vyrovnané, což dokumentuje i pět nerozhodných výsledků z celkových jedenácti měření sil. Nejlepšími střelci obou týmů jsou Ewerton s devíti trefami a Michal Papadopulos se čtyřmi přesnými trefami.

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav – MFK Karviná startuje v Lokotrans Areně v neděli 6. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo