Generální partner
Světlý režim
17. leden 2018

Ohlasy po vítězném utkání s Třincem

Trenér Josef Mucha a střelec vítězné branky Tomáš Weber hodnotí přípravné derby s Třincem. Věděli jste třeba, že pro šikovného záložníka to byl vůbec první gól v A-mužstvu po jeho loňském únorovém příchodu?

Josef Mucha

Byl rád za výhru a udržené čisté konto, ovšem výtky měl k proměňování šancí. Kouč Josef Mucha připomněl, že tento neduh z podzimu bohužel stále ještě nevymizel. „V první půli jsme mohli dát nějaký gól. Šancí během celého utkání měli hráči dost. Je dobré, že se kombinacemi do šancí dostáváme, centry jdou před bránu, ale chybí nám přesnost. Sráželo nás to i na podzim,“ litoval po středečním utkání.

Hlavní trenér MFK Karviná připomněl, že Třinec má velmi kvalitní tým zaměřený na defenzivu, což dokazoval zejména ve druhé půli. „Oni se na to ještě víc zaměřili. My jsme dozadu neměli problém, Třinec si vlastně nic nevytvořil,“ podotkl Mucha s tím, že testovaný brankář Martin Krnáč dostane šance i v sobotu proti Gliwicím. „Očekávám, že proti Piastu si už zachytá víc,“ zasmál se.

Tomáš Weber

První gól za A-tým po takřka roce působení v Karviné zaznamenal záložník Tomáš Weber. Právě jeho branka byla nakonec vítězná. „Jsem rád, jen škoda, že nás stále trápí produktivita. V sobotu s Górnikem i teď s Třincem jsme si vytvořili dost šancí,“ připomněl.

Trefa spíše defenzivního záložníka třiadvacet minut před koncem však byla chladnokrevná. „Ťukl jsem si s Márou Janečkou, krásně mi to vrátil a sám před gólmanem jsem to trefil přesně mezi nohy,“ popisoval gólový okamžik Tomáš Weber. Dosavadní část přípravy je podle jeho slov náročná. „Do herního soustředění to tak bývá. Je to především o kondici a síle,“ usmál se jednadvacetiletý fotbalista.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii