Generální partner
Světlý režim
17. leden 2016

Ohlasy po vítězném zápase s Rybnikem

Karvinští fotbalisté vstoupili vítězně do dlouhé zimní přípravy. Třetí lednovou sobotu zvítězili nad polským účastníkem třetí nejvyšší soutěže 2:1. Utkání hodnotili oba střelci (Puchel s Fialou) a brankář Pastornický.

Prvním karvinským střelcem v roce 2016 se stal Erik Puchel. Svou levačkou i s přispěním domácího hráče rozvlnil síť - psala se dvacátá minuta utkání. „Od začátku jsme byli lepší, soupeře jsme nepustili za půlku. Podle mého názoru byl Rybnik v létě pohyblivější, rychlejší. Každopádně jsme rádi, že se nám na úvod přípravy podařilo vyhrát,“ řekl po zápase, ve kterém odehrál jako většina jeho spoluhráčů pouze poločas.

Naopak autor druhé a zároveň vítězné branky Matěj Fiala strávil na hřišti celých devadesát minut. Kromě něj celou zápasovou porci odehrál i testovaný Andrey Markovych a brankář Martin Pastornickým. „Cítím únavu, to je jasné. Ale myslím, že jsem to zvládl, přeci jen už máme za sebou dva týdny přípravy,“ podotkl Matěj Fiala, který deset minut před koncem prvního dějství zvýšil na rozdíl dvou gólů. „Za gól musím poděkovat Ondrovi Lingrovi, který mi dal výborný balon. Mohl jsem střílet rovnou z jedničky, ale pro jistotu jsem si míč připravil a naštěstí tu střelu jeden z domácích hráčů trochu tečoval a zapadlo to za brankáře,“ popsal a zmínil, že první poločas byl z karvinské strany lepší, než ten druhý. Na druhou stranu je fakt, že pro kluky nebylo nic příjemného stát na tom mrazu, pak se lehce rozcvičit a vlétnout do utkání. Ale zvládli jsme to, škoda jen zbytečného gólu,“ dodal Fiala.

Brankář Martin Pastornický neměl v první půli žádnou práci, po změně stran tomu už bylo jinak. „To je pravda, nemusel jsem řešit vlastně nic. Ve druhé půli už tam něco Rybnik měl a bohužel v závěru po mojí chybě snížil. Je to škoda, protože čisté konto vždy potěší,“ prohlásil mladý brankář. 

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii