Generální partner
Světlý režim
15. leden 2016

Prvním soupeřem v přípravě je Rybnik

V sobotu od 13:30 hodin je pro karvinský tým na programu vůbec první duel po dvanácti dnech zimní přípravy.
Oba soupeři se potkají znovu po půl roce. V létě vyhrál polský účastník tamější třetí nejvyšší soutěže po gólu z penalty 1:0. Ale o výsledek v první řadě opět nepůjde. „Chtěli bychom postavit do obou poločasů jiné, ale samozřejmě vyvážené jedenáctky, včetně mladých kluků. Máme pár drobnějších zranění, takže ještě to není úplně jisté, jestli se nám podaří tento záměr zrealizovat,“ prozradil trenér Jozef Weber.

Ten si prozatím pochvaluje příznivé počasí i průběh přípravy. „Jedeme podle plánu, nic nás nebrzdí,“ usmál se. V sobotu by rád na hřišti viděl i nové tváře - Zbyňka Pospěcha a Andreje Markovyche. Zatímco druhý jmenovaný by nastoupit měl, u Pospěcha visí otazník. „Měl menší zdravotní komplikace, přípravu začal o pět dnů později. Ještě nevím, zda zvolíme v jeho případě individuální trénink či zápasové zatížení,“ vysvětlil Weber. 

Hlavního trenéra MFK OKD Karviná těší, že opavský rodák zvedne v útoku mezi Urgelou a Juřenou konkurenci. „Ta je potřeba. Na jaře budeme potřebovat víc možností, jak do průběhu utkání zasáhnout. To nám během podzimu malinko scházelo,“ dodal.  

Tým trenéra Dietmara Brehmera neprožil zrovna ideální podzim, kdy mu po něm patří až 13. pozice s jednadvaceti body po devatenácti zápasech. Pro ROW Rybnik bude nadcházející duel vlastně také prvním, i když ne tak docela. V sobotu se totiž tým rozdělil a zahrál si modelový zápas proti sobě. Oba týmy by se měly nacházet v podobném stádiu přípravy, neboť i polský tým začal s přípravou první lednové pondělí.

Utkání ROW Rybnik – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 16. ledna od 13:30 hodin na umělé trávě v Rybniku-Kamień.
Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii