Generální partner
Světlý režim
30. leden 2022

Páník: Povedené soustředění! Všichni musí pracovat tak, aby se v kádru udrželi

S dobrou náladou hodnotil kouč Bohumil Páník nejen vítěznou generálku, ale i celé turecké soustředění. To v sobotu večer skončilo (nabízíme i malý video bonus). Během nedělního dopoledne se celá výprava přesune zpátky do Česka.

Trenére, kdyby vám někdo před soustředěním řekl, že v Turecku vyhrajete oba zápasy proti evropským prvoligovým týmům, které jsou po podzimu ve svých soutěžích v první desítce, a vstřelíte jim 6 gólů, bral byste to?
Samozřejmě, bych to bral. Každé vítězství je důležité – ať je to 2:0 nebo 4:3. V prvním zápase se Suboticí těší nula vzadu, ve druhém s Veres-Rivne pak čtyři vstřelené góly. Oba zápasy tady v Turecku měly dobrou úroveň.

Jsou pro vás cennější dvě vítězství nebo předvedená hra v obou duelech?
Pracovali jsme na určitých věcech – na napadání, na taktice atd. Vždycky je moc fajn, když se věci z tréninku projeví i v utkání.

Generálka s ukrajinským Veres-Rivne byla divoká – padlo sedm gólů, byly tam výsledkové zvraty a dvě penalty. Jak byste tento „bláznivý“ zápas okomentoval?
V prvním poločase jsme nedohráli několik situací, naopak soupeř po jednom brejku udeřil. Ale naše hra měla dobré parametry, ale chyběl nám důraz ve vápně. Ukrajinský soupeř měl rychlost, důraz a dokázal nám, jak rychlý je v přechodové fázi – to se ukázalo převážně ve druhé půli a vyplynuly z toho dvě laciné penalty. U těch situací jsme se nechovali takticky. Těší mě naopak, že jsme vstřelili čtyři góly. Z věcí, které nám vyšly v útočné fázi, máme určitě radost. Ale třikrát inkasovat je opravdu moc!

Vašim svěřencům se povedlo vstřelit krásné branky…
…jasně, to je důležité. Vyšlo nám to, hezky jsme to dohráli. To byl hlavní rozdíl mezi prvním a druhým poločasem.

Naopak ale asi budete v novém týdnu u videa hráčům vysvětlovat a ukazovat chyby v defenzivě, že?
U těch penaltových situací jsme se chovali hrozně moc netakticky. Kluci do soubojů šli naplno a chytrý útočník si míč pokryje a pak je z toho faul a penalta.

Turecké soustředění je u konce. Jaké bylo?
Určitě povedené. Poslední tři dny se nám z hlediska počasí opravdu vydařily. Uklidnil se vítr, svítilo sluníčko. Velká spokojenost. Každý den jsme trénovali dvakrát na přírodní trávě, byly to velké objemy. I v den, kdy jsme hráli zápasy, byla dopoledne vždy na programu tréninková jednotka. A kromě jediného volnějšího odpoledne byl program pořád nabitý. Nevynechali jsme nic. Opravdu spokojenost! Zmíním ještě zdravotní stav, kluci nemají nic vážného. Bolístky po přetížení na umělé trávě s příchodem na tu přírodní odešly. Věřím, že to takhle zůstane.


Naladili jste se po vydařeném soustředění pozitivně nejen na Slavii, ale celkově na enormně důležitý start jarní části?
Věřím, že ano. Ale všechno se ukáže až v lize.

Musím se zeptat na nově příchozí hráče. Zdá se, že by měli být posilami. Máte na to stejný názor?
Určitě se v týmu zvýšila konkurence. Brali jsme je k nám pro to, aby nám pomohli. Věřím, že tomu tak bude. Všichni hráči včetně těch nových, ale musí pracovat tak, aby se v kádru udrželi.

Jaký bude nejbližší program celého týmu?
Zabalíme si a brzy ráno jedeme na letiště. Věřím, že všichni bez problémů odletíme. Po příletu do Vídně nás nabere autobus domů. Tím, že toho ze soboty na neděli moc nenaspíme a neděle bude rozbitá, tak ještě v pondělí budou mít kluci volno. Od úterý se už začneme připravovat na Slavii.

A na závěr trochu na odlehčení. Co jste si říkal, když jste druhý nebo třetí den po probuzení viděl z okna hotelu sníh? Neměl jste černé myšlenky, co se vlastně bude dál dít?
Já už toho zažil (smích). V Turecku i ve Španělsku třeba několik dnů v kuse pršelo a to je větší problém než trochu sněhu (úsměv). Pro nás to nebyl problém, sníh roztaje a jdeme trénovat. Ale Turci z toho byli hotoví a nechtěli nás pustit na hřiště – nevěděli, co mají dělat… Přeci jen sníh tady viděli po necelých třiceti letech.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo