Generální partner
Světlý režim
28. leden 2022

Závěr soustředění obstará zápas s Veres-Rivne

Karvinské fotbalisty v sobotu odpoledne čeká v Turecku generálka před jarní částí proti ukrajinskému týmu Veres-Rivne.

Počasí – alfa a omega všeho. V posledních dvou dnech se zlepšilo, od čehož se pak odvíjí samotný tréninkový proces i nálada. „Pořád je chladno, ale tím, že svítí sluníčko, je to obrovská změna. Na hráčích je vidět chuť a úsměvy na rtech. Samozřejmě tomu také pomohlo středeční vítězství nad Suboticí, které jsme si dnes u videa zanalyzovali,“ vyprávěl asistent trenéra Jan Somberg.

Tím, že se celý pobyt chýlí ke konci a před týmem je poslední zápas, který je generálkou před ostrým jarním startem, bylo by fajn rozloučit se kvalitním výkonem i výsledkem. „Díváme se opět pouze na sebe a náš výkon. Upřímně, ukrajinského soupeře neřešíme. Jeho kvalitu můžeme pouze odhadovat. Když se ale ještě vrátím k Subotici, tak ta dnes prohrála 1:2 s Cracovií Krakow – devátým týmem Ekstraklasy. Ukazuje to, že to dvoubrankové vítězství má nějakou cenu, a navíc mohlo být klidně i výraznější,“ řekl Somberg.

Dají trenéři opět příležitost všem hráčům, které mají k dispozici? „Je to možné, na druhou stranu jedná se o generálku. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet, i toto bude hrát svou roli. Také řešíme pár zdravotních šrámů, ale zaplaťpánbůh nic vážného,“ dodal Jan Somberg s tím, že během sobotního dopoledne bude mít trenérský štáb jasno, v jakém složení tým proti Veres-Rivne vyběhne.

Ukrajinský soupeř pobývá v Turecku od 18. ledna. V rámci svého soustředění stihl zatím odehrát jeden zápas, v něm remizoval s Hradcem Králové 1:1. Celá výprava bude v Beleku až do 19. února! Jarní část ukrajinské nejvyšší soutěže startuje pro Veres-Rivne až poslední únorovou neděli.

Po podzimní části mezi ukrajinskou elitou patří týmu pod vedením trenéra Jurije Virta deváté místo – má třiadvacet bodů za šest výher, pět remíz a sedm porážek. Klub sídlí v téměř čtvrtmiliónovém městu Rovno (chcete-li Rivne). Rovenská oblast je jednou z menších a méně zalidněných samosprávných oblastí Ukrajiny. Rozkládá se v severozápadní části země při hranicích s Běloruskem. Město bylo též známo jako středisko volyňských Čechů.

Klub vznikl v roce 1957 jako FK Kolchoznik Rovno. Od roku 1991 nese současný název, ovšem v roce 2011 klub zanikl. Jeho činnost byla obnovena znovu v roce 2015. FK Veres-Rivne je nováčkem nejvyšší ukrajinské soutěže (Premier liga). V minulé sezóně tento tým ovládl druhou nejvyšší soutěž o sedm bodů před Černomorcem Oděsa.

Přípravný zápas MFK Karviná – FK Veres-Rivne je na programu v sobotu 29. ledna v 14 hodin českého času. Utkání bude přenášeno živě na YouTube kanále ukrajinského týmu - ZDE.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo